Jesteś tutaj:

Rynek ubezpieczeń: wzrasta zainteresowanie ochroną od szkód wyrządzonych przez dzieci

W ciągu roku zainteresowanie polisą od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym wzrosła o jedną czwartą - szacuje Grzegorz Błachowski, rzecznik prasowy Ergo Hestii. Mowa o ubezpieczeniu (zabezpieczenie do kwoty 200 tys. zł) np. na wypadek wyrządzenia przez dziecko szkody podczas jego pobytu w szkole.

Oferowane przez szkoły ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków nie pokryje kosztów w sytuacji, gdy nasze dziecko przez nieostrożność zepsuje szkolną umywalkę, wybije szybę podczas gry w piłkę czy nieumyślnie popchnie kolegę, który na przykład złamie nogę. Dlatego proponujemy dodatkową polisę - wyjaśnia Błachowski.

Towarzystwa ubezpieczeniowe kreują u klientów potrzebę redukowania ryzyka w sytuacjach, których do tej pory nie uważaliśmy za ryzykowne - mówi Krystyna Krawczyk z Biura Rzecznika Ubezpieczonych.

Gazeta odnotowuje, że tego typu ofert jest na rynku coraz więcej. Nikogo już dziś nie dziwi ubezpieczenie od zachorowania na nowotwór (np. raka piersi czy raka prostaty) albo na wypadek zakażenia wirusem HIV. Ubezpieczyć, np. telewizor albo lodówkę kupowaną w supermarkecie, a nawet kafelki położone na ścianie w łazience. Polisy wykupują też firmy prowadzące roboty drogowe, by ograniczyć ryzyko wypłaty odszkodowań dla kierowców, których samochody zostały uszkodzone na remontowanych przez nie trasach.

Towarzystwa ubezpieczeniowe kreują u klientów potrzebę redukowania ryzyka w sytuacjach, których do tej pory nie uważaliśmy za ryzykowne. Niestety, wciąż nasza znajomość tego tematu jest na tyle niska, że w efekcie dajemy namówić się na ubezpieczenia, których często nie potrzebujemy. Oszczędzamy zaś na tym, co naprawdę mogłoby nas uratować - ocenia Krystyna Krawczyk.

www.gu.com.pl

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz