Jesteś tutaj:

Ergo Hestia: przezornych studentów coraz więcej

Polisa ubezpieczeniowa zrekompensuje poniesione straty finansowe, gdy w wyniku włamania do wynajmowanego mieszkania zostanie skradziony nasz sprzęt elektroniczny lub np. meble. Według ekspertów, takie ubezpieczenie jest atrakcyjne dla studentów, bo nie przekracza ich możliwości finansowych.

Młodzi ludzie coraz częściej posiadają wartościowe przedmioty, takie jak aparaty fotograficzne, kamery czy kosztowny sprzęt muzyczny. Jednocześnie rośnie świadomość, że o bezpieczeństwo swojego mienia należy zadbać, stąd coraz więcej studentów jest zainteresowanych takimi ubezpieczeniami. Cena takiej polisy jest w końcu niewielka w porównaniu do wartości ich rzeczy, które mogą ulec zniszczeniu lub zostać skradzione – wyjaśnia Anna Szczerbuk z Biura Ubezpieczeń Indywidualnych Ergo Hestii.

Uszczuplić studencką kieszeń mogą także nieprzewidziane wydatki związane ze szkodami wyrządzonymi osobom trzecim. W pośpiechu możemy nie dokręcić kranu i woda zaleje sąsiada albo porysujemy podłogę w mieszkaniu, w którym tymczasowo zamieszkujemy. W przypadku takich zdarzeń niezbędna może okazać się opcja ubezpieczenia ochrony cywilnej w życiu prywatnym, dostępna w pakiecie. Przed wysokimi kosztami związanymi z naprawą szkód polisa ochroni także wtedy, gdy np. podczas sesji egzaminacyjnej student zaleje kawą laptopa kolegi czy zniszczy wypożyczone z biblioteki książki.

Z roku na rok o około 25 proc. wzrasta zainteresowanie polisą OC w życiu prywatnym. Ludzie, a szczególnie studenci są świadomi, że mieszkając w wynajmowanym mieszkaniu mogą przypadkowo wyrządzić szkodę sąsiadowi. Wolą się zabezpieczyć przed taką ewentualnością – wyjaśnia Szczerbuk.

Wysokość składki zależy od miejsca zamieszkania (strefy regionalnej), sumy ubezpieczenia oraz wariantu ubezpieczenia. I tak na przykład student, który chce ubezpieczyć swoje mienie ruchome o wartości 5 tys. zł w mieszkaniu wynajmowanym w Gdańsku, zapłaci w Ergo Hestii już od 38zł rocznej składki. Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym poza pakietem na sumę gwarancyjną 100 tys. zł kosztuje 45 zł.

www.gu.com.pl

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz