Jesteś tutaj:

Spór o PZU SA: jest już ugoda?

Portal podaje, że ugoda przewiduje wypłacenie holenderskiej firmie 12 miliardów złotych z kasy PZU SA. Ma to zakończyć ośmioletni spór, jaki w sprawie prywatyzacji największego polskiego ubezpieczyciela toczyły Polska i Eureko. Resortu skarbu zgodnie z czwartkowymi zapowiedziami rzecznika MSP ma przekazać dalsze informacje dziś rano.

W czwartek podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia PZU SA akcjonariusze spółki podjęli decyzje o utworzeniu kapitału rezerwowego w wysokości 11,99 mld zł na poczet przewidywanej dywidendy. NWZ przyznało również absolutoria członkom władz spółki za rok 2006. Mimo oczekiwań obserwatorów, negocjujący równolegle do obrad Zgromadzenia najwięksi udziałowcy spółki, czyli MSP i Eureko, nie zawarli jednak ugody.

Mimo tego powszechne było przekonanie, że decyzje NWZ PZU SA oznaczają, że porozumienie jest tylko kwestią godzin. Nastrój ten zdawał się podzielać m.in. premier Donald Tusk, który powiedział, że podpisanie ugody jest bliskie, a jej warunki są korzystne dla polskiej strony.

Wydaje się, że finał jest blisko, a ugoda z Eureko jest optymalna z naszej strony. To, że jest jeszcze pewien opór drugiej strony to właśnie dlatego, że to są dobre warunki dla nas – stwierdził szef rządu. - W interesie obu stron jest nieprzedłużanie negocjacji - dodał.

Zapowiedział również, że po podpisaniu ugody z Eureko cała dokumentacja z nią związana zostanie przedstawiona w internecie.

Wypłata dywidendy według podanych wcześniej nieoficjalnych informacji „Gazety Ubezpieczeniowej” ma nastąpić w listopadzie.

www.gu.com.pl

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz