Jesteś tutaj:

PZU SA: porozumienie rozpoczyna nowy rozdział w naszej historii

Cieszę się, że po długoletnim konflikcie i trudnych negocjacjach akcjonariusze PZU SA osiągnęli porozumienie. Zawarcie przez strony umowy w tak kluczowej kwestii, jaką była prywatyzacja PZU, jest sukcesem polskiego rządu, który pokazał, że potrafi rozwiązywać kwestie sporne zgodnie ze światowymi standardami. Chciałbym za to wyrazić podziękowania dla akcjonariuszy, a przede wszystkim dla Ministra Skarbu Państwa, pana Aleksandra Grada oraz całego zespołu, który pracował nad zawarciem porozumienia – powiedział szef największego polskiego ubezpieczyciela.

Według wydanego przez spółkę komunikatu „Porozumienie podpisane przez akcjonariuszy otwiera drogę do dalszego rozwoju PZU. Pozwoli na szybszą i skuteczniejszą implementację Strategii Spółki na lata 2009 – 2011. Docelowo wzmocni też pozycję konkurencyjną firmy na rynku ubezpieczeniowym oraz poprawi wizerunek PZU jako silnej, stabilnej i przewidywalnej firmy w Europie Środkowo-Wschodniej.”

„Jednym z efektów porozumienia będzie debiut spółki na Giełdzie Papierów Wartościowych oraz wprowadzenie w spółce światowych standardów ładu korporacyjnego. Klarowna sytuacja właścicielska umożliwi zarządowi PZU pozyskiwanie kapitału z rynków finansowych.” – napisano w komunikacie.

Ubezpieczyciel zapewnia, że wypłata wysokiej dywidendy jest neutralna z punktu widzenia klientów PZU, gdyż spółka i tak zachowa wysoki poziom bezpieczeństwa finansowego.

www.gu.com.pl

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz