Jesteś tutaj:

Rynek ubezpieczeń: już wkrótce pojawią się polisy dla polityków

Jedno z towarzystw ubezpieczeń badało w połowie marca zainteresowanie środowiska politycznego polisą odpowiedzialności cywilnej adresowaną do tej grupy odbiorców. – zdradził „Gazecie Ubezpieczeniowej” jeden ze znanych parlamentarzystów. Pomysł spotkał się z pozytywnym przyjęciem polityków, w efekcie czego 15 kwietnia na rynku pojawi się ubezpieczenie „OC Kadencja” Z udostępnionej redakcji „GU” oferty, którą ubezpieczyciel rozesłał do szefów największych partii w naszym kraju, wynika, że produkt skierowany do polityków startujących w wyborach ma być dostępny w trzech wariantach: „radny”, „poseł” i „minister VIP”.

Zakres ochrony obejmuje OC w życiu prywatnym i zawodowym. Dodatkowo ubezpieczony otrzymuje możliwość korzystania z konsultacji prawnych i wizerunkowych.

Roczna wysokość składki waha się od 350 zł w wariancie „radny” do 1250 zł w wariancie „minister VIP”. Wariant „minister VIP” obejmuje również 3 konsultacje psychologiczne w ciągu kadencji. Do produktu dołączony ma być również pakiet concierge, umożliwiający m.in. przeprowadzenie błyskawicznego sondażu opinii publicznej. Zapytane przez gazetę towarzystwo potwierdziło doniesienia, zastrzegając sobie jednocześnie anonimowość.

Źródła informacji „GU” twierdzą, że ubezpieczyciel pracuje również nad polityczną wersją polisy D&O. Firma odmówiła jednak komentarza, zasłaniając się tajemnicą biznesową.

www.gu.com.pl


Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz