Jesteś tutaj:

Prawo: Link4 chce odrzucenia zbiorowego pozwu agentów

Szeroko opisywany przez „Gazetę Ubezpieczeniową” konflikt rozpoczął się po publikacji seria reklam ubezpieczyciela, które pośrednicy uznali za naruszające ich wizerunek. Ostatnim jak dotychczas akordem w tym sporze było złożenie 2 września 2011 r. przez 35 agentów ubezpieczeniowych pozwu zbiorowego przeciwko Link4. Skarżący domagali się zaspokojenia swoich roszczeń z tytułu przychodów utraconych na skutek wspomnianych reklam. Łączna wartość roszczeń została wyliczona na 13.076.940 zł, ale może wzrosnąć, jeśli inni pośrednicy dołączą się do pozwu.

10 lutego Link 4 przesłało do Sądu Okręgowego w Warszawie odpowiedź na pozew. Towarzystwo wnosi o jego odrzucenie, a ponadto domaga się:

• opublikowania przeprosin dla Link 4 w imieniu grupy pośredników za wniesienie przeciwko spółce pozwu, wyrażenia ubolewania z powodu wytoczenia powództwa oraz zobowiązania się do niewnoszenia pozwów przeciwko Link 4 w przyszłości. Przeprosiny miałyby być opublikowane w trzech wydaniach „Rzeczpospolitej”, „Gazety Wyborczej”, „Gazety Prawnej”, „Pulsu Biznesu”, „Parkietu”, „Gazety Ubezpieczeniowej”, tygodnika „Auto Świat” oraz na stronie PIPUiF.na trzy miesiące;

• pokrycia przez powoda wszystkich kosztów procesu;

• wpłacenia 2 610 772 zł kaucji przez Biuro Doradztwa i Pośrednictwa Ubezpieczeniowego E.C.A., które jest reprezentantem grupy powodów.

– Odpowiedź Link 4 wymaga szczegółowej analizy. – mówi Przemysław Konopka, prezes zarządu Biura Doradztwa i Pośrednictwa Ubezpieczeniowego E.C.A. – Cieszymy się jednak, gdyż długość wypowiedzi oraz różnorodność argumentów świadczy o tym, że Link 4 potraktowało pozew bardzo poważnie. Żałuję jednak, że zamiast naprawić szkody wyrządzone czynami nieuczciwej konkurencji i poprawić rentowność i jakość obsługi klientów, Link4 woli wydawać gigantyczne kwoty na międzynarodową kancelarię prawną, której odpowiedź na pozew wraz załącznikami liczy 1400 stron! To wszystko w obliczu zmiany strategii Link4, które aktualnie deklaruje chęć współpracy z rynkiem pośredników ubezpieczeniowych. – dodaje.

Szczegóły na temat dotychczasowego przebiegu sporu prawnego pomiędzy pośrednikami a Link4 można znaleźć na stronie internetowej „Gazety”, oraz w archiwalnych wydaniach „GU”.

www.gu.com.pl

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz