Jesteś tutaj:

Ergo Hestia: Najlepsi młodzi artyści 2012 r. nagrodzeni

Zwycięzcy Artystycznej Podróży Hestii zostali wyłonieni już po raz jedenasty. W tym roku jury wybrało ich spośród ponad 120 kandydatur, które wpłynęły od studentów ASP z całej Polski. Do konkursu zgłoszono dzieła malarskie, graficzne oraz rzeźby. Autorem zwycięskiej pracy pt. Autoportret jest Cyryl Polaczek, student ASP w Krakowie. W nagrodę pojedzie na miesięczne stypendium twórcze do Nowego Jorku.

Druga nagroda – czek o wartości 5 tys. zł na zakup materiałów plastycznych – powędrowała do Michała Batorskiego z ASP w Gdańsku, autora rzeźby pt. Nefenefer. Jury zdecydowało, że w tegorocznej edycji konkursu trzecia nagroda nie zostanie przyznana .

Jury konkursu Artystyczna Podróż Hestii przyznało również nagrodę specjalną – miesięczne stypendium w Walencji. Otrzymał ją Daniel Cybulski z ASP w Gdańsku, wyróżniony za obraz Manifest.

Uroczyste ogłoszenie zwycięzców konkursu odbyło się 12 czerwca w Ergo Arenie podczas wernisażu wystawy konkursowej. Prezentowanych jest na niej 21 finałowych prac. Wystawa potrwa do 24 czerwca. Można ją zwiedzać w godzinach 11-19.

„Artystyczna Podróż Hestii” to konkurs organizowany przez Ergo Hestię od 2002 r. Jego celem jest wsparcie młodych, obiecujących artystów w zaistnieniu na międzynarodowym rynku sztuki.

W jury oceniającym prace zasiadają artyści malarze: Karen Gunderson, Adam Adach i Jarosław Fliciński, przedstawiciele świata biznesu: Piotr M. Śliwicki, prezes Grupy Ergo Hestia i Josep Santacreu, prezes firmy DKV z Hiszpanii oraz Bogna Świątkowska, prezes Fundacji Bęc Zmiana.

www.gu.com.pl

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz