Jesteś tutaj:

ipolisa.pl: Ubezpieczenie OC i AC - dlaczego warto kupować w pakiecie

Najlepiej przeanalizować problem na konkretnym przykładzie:

32-letni właściciel samochodu Honda Civic o wartości 37 900 zł, wyprodukowanego w 2007 roku, uprawniony do zniżki 60% za bezszkodową jazdę, rozpatrywał kupno zarówno ubezpieczenia OC jak i AC. Nie był pewien, u kogo otrzyma najlepszą ofertę, czy opłaca się mu wybrać pakiet OC i AC u jednego ubezpieczyciela czy lepiej kupić polisę OC i Autocasco osobno w dwóch firmach ubezpieczeniowych. Korzystając z naszego kalkulatora ubezpieczeniowego, wykonaliśmy dla tego kierowcy trzy kalkulacje: osobno obliczyliśmy składki OC samochodu, osobno składki za ubezpieczenie AC oraz składkę OC i AC w pakiecie.

Czy warto kupować ubezpieczenie OC i AC w pakiecie?

Po obliczeniu składki OC, właścicielowi pięcioletniej Hondy Civic najlepsze oferty ubezpieczenia OC, zaproponował:

• mBank (497 zł)

• Liberty Direct (556 zł)

• Allianz (632 zł)

Wynik drugiej kalkulacji, czyli przeliczenia składki Autocasco jako samodzielnego produktu dał następujące rezultaty, czyli składkę w wysokości:

• UNIQA (2733 zł)

• mBank (3336 zł)

• PZM (3503 zł)

Powiedzmy, że kierowca chce kupić najtańsze OC i AC z powyższych propozycji. W takiej sytuacji na ubezpieczenie komunikacyjne przeznaczy sumę 3475 zł jeśli skorzysta z propozycji dwóch różnych ubezpieczycieli.rnrnNabycie najtańszego Autocasco niekoniecznie jest dobrą decyzją. Patrząc tylko na koszty, kierowca może zapomnieć o kwestii najważniejszej czyli zakresie oczekiwanej ochrony ubezpieczeniowej. Po zapoznaniu się z OWU danego ubezpieczyciela właściciel Hondy najlepiej ocenił zakres Autocasco w PZM. Szybkie obliczenie pokazało, że najtańsze OC w mBank oraz AC w PZM, to wydatek rzędu 4000 zł.

Tymczasem wykonaliśmy dla właściciela Hondy trzecią kalkulację – tym razem obliczyliśmy składki OC i AC w pakiecie. Jakie najlepsze cenowo oferty uzyskaliśmy w tym szczególnym przypadku? Po pierwsze:

• Liberty Direct (1852 zł)

• mBank (2440 zł)rn• Concordia (2560 zł)

Różnice były znaczące. Okazało się, że najtańsze oferty pakietowe OC AC kosztują mniej niż polisy OC i Autocasco kupowane oddzielnie. Kierowca 5-letniej Hondy po ponownym rozpatrzeniu ofert ubezpieczeń pakietowych podjął decyzję o kupnie polisy OC i AC w Concordii za 2560 zł. Ile pieniędzy zaoszczędził? Zestawiając dwie propozycje ubezpieczycieli, które rozpatrywał (OC w mBank wraz z AC w PZM i pakiet OC i AC w Concordii) właściciel Hondy zyskał na kupnie ubezpieczenia w pakiecie 1440 zł!

Skąd się biorą takie różnice cenowe?

Ubezpieczyciele chcą nas przyciągnąć atrakcyjną ofertą i proponują np. zniżki w granicach 5-10%, jeżeli wykupimy polisę OC i Autocasco w jednym pakiecie. Jeżeli kierowca jest uprawniony do pełnej zniżki z tytułu bezszkodowej jazdy za OC, niektóre firmy ubezpieczeniowe za kupno pakietu OC i AC mogą np.: przenieść tę zniżkę również na ryzyko AC. Pamiętajmy jednak, że w przypadku polisy AC, cena nie powinna być pierwszym kryterium naszego wyboru. Rozpatrując różne oferty ubezpieczeń, powinniśmy w pierwszej kolejności dopasować zakres AC do naszych potrzeb, później porównać ceny, przyjrzeć się promocją ubezpieczycieli i ostatecznie wybrać dla siebie najlepszy pakiet.

www.gu.com.pl

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz