Jesteś tutaj:

Rynek ubezpieczeń: Polisy dla szpitali za dwa lata

 
 
Share0
 

List Konwentu Marszałków Województw RP skłonił Ministerstwo Zdrowia do przesunięcia daty wejścia w życie wymogu zakupu przez szpitale ubezpieczenia od zdarzeń medycznych z 1 stycznia przyszłego roku na 1 stycznia 2016 r. – informuje „Rzeczpospolita”.

Gazeta pisze, iż w swoim liście do szefa resortu zdrowia Konwent podkreślił, iż wymóg zakupu polisy pogorszy sytuację finansową szpitali. Samorządowcy zarzucili ustawodawcy, że „nałożył na szpitale obowiązek wykupienia polis, nie wskazał jednak źródła finansowania tego zakupu”, dlatego też środki na zapłacenie składek będą musiały pochodzić ze środków na leczenie. W odpowiedzi wiceminister Sławomir Neumann odpisał, iż ze względu na doświadczenia z przepisami dotyczącymi praw pacjenta i ubezpieczeń od zdarzeń medycznych (m.in. niedostateczna oferta odpowiednich polis) wskazanym jest, aby wejście w życie przepisów o obowiązku ubezpieczeniowym zostało przesunięte o dwa lata.

Więcej na ten temat w „Rzeczpospolitej” z 30 listopada, w artykule Artura Kowalczyka zatytułowanym „Ministerstwo Zdrowia ustąpiło”, pod adresem:
http://www.ekonomia.rp.pl/...

www.gu.com.pl

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz