Jesteś tutaj:

Rynek ubezpieczeń: OC nadal tanieje. Już niedługo?

 
 
 
Share0

Ceny komunikacyjnych ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej cały czas spadają. Jednak zdaniem niektórych w 2014 r. stawki powinny pójść w górę – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Z danych zebranych przez „DGP” wynika, że spadek cen jest widoczny chociażby przy odnowieniach OC w poszczególnych miastach. I tak np. w Olsztynie ceny najdroższych polis spadły o 200 zł, zaś w Łodzi – o 140 zł. Jak wskazuje Przemysław Grabowski, ekspert multiagencji CUK Ubezpieczenia, widać wyraźny podział na tańsze i droższe miasta, co jest uzależnione od statystyk szkodowości w danym rejonie. Ale nawet w najdroższych metropoliach, jak np. w Poznaniu, rozpiętości cenowe sięgają kilkuset złotych. Przedstawiciele ubezpieczycieli podkreślają, że w ich firmach na niskie stawki mogą liczyć wyłącznie kierowcy bezszkodowi. Ci, którzy nie mogą się pochwalić „czystym kontem”, płacą więcej. Robert Tkaczyk, zastępca dyrektora biura ubezpieczeń detalicznych w Gothaer, przypomina, że po kilkuletnich okresach spadków zazwyczaj następuje sezon podwyżek. Obniżki powodują bowiem pogorszenie wyników zakładów, czego następstwem jest przegląd portfela, a w konsekwencji – wzrost cen.

Więcej na ten temat w „Dzienniku Gazecie Prawnej” z 2 grudnia, w artykule Elżbiety Glapiak zatytułowanym „Ubezpieczeniowa wojna cenowa trwa: Polisy OC tańsze nawet o 200 złotych. Ale w przyszłym roku będzie drożej”, pod adresem:
http://www.gazetaprawna.pl/...

www.gu.com.pl

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz