Jesteś tutaj:

Prawo: 110 tys. zł za obrażenia po potrąceniu

 
 
 
Share0

25 czerwca Sąd Apelacyjny w Poznaniu utrzymał w mocy nakaz wypłacenia przez Generali TU 110 tys. zł na rzecz potrąconego przez samochód 10-letniego chłopca z Wielkopolski.

Wypadek wydarzył się 21 grudnia 2011 r. w małej miejscowości w województwie wielkopolskim. 7-letni wówczas chłopiec wracał z kolegami ze szkoły. Kierująca samochodem, cofając, nie zachowała należytej ostrożności i potrąciła dziecko. Doznało ono bardzo poważnych obrażeń, m.in. udaru  czaszkowo-mózgowego, obrzęku mózgu, stłuczenia wewnętrznych organów. Chłopiec był wielokrotnie hospitalizowany oraz leczony neurologicznie i neurochirurgicznie. Ostatecznie orzeczono u niego niepełnosprawność. Do dzisiaj ma trudności z pamięcią i koncentracją.

Auxilia zwróciła się do TU Generali o należne odszkodowanie. Ubezpieczyciel dobrowolnie wypłacił 5 tys. zł, a następnie 48 tys. zł w ramach postępowania przedsądowego.

Wobec odmowy wypłaty dalszych kwot, 4 marca 2013 r. prawnicy złożyli pozew do Sądu Okręgowego w Poznaniu z żądaniem 110 tys. zł.

Sąd wyrokiem z 17 grudnia 2013 r. przyznał  poszkodowanemu wnoszoną kwotę. Ubezpieczyciel jednak złożył apelację od całości, argumentując, że stan chłopca się poprawił i „jest wysoce zadowalający”, a konsekwencje problemów neurologicznych próbował przerzucić na rodziców. Sąd Apelacyjny w Poznaniu podtrzymał orzeczenie sądu I instancji. Sygnatura sprawy: IACa 373/14

www.gu.com.pl

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz