Jesteś tutaj:

NFZ za leczenie poszkodowanych zapłaci do 70%, resztę pokryją ubezpieczyciele

rn rnrnKocjan wyjaśniła, że NFZ w rozliczeniach w takim przypadku postępuje tak, jak francuski ubezpieczyciel i zapewnia Polakom taki sam system finansowania. Dodała, że Francuz może liczyć na finansowanie przez państwo 70% kosztów leczenia szpitalnego, reszta pochodzi z jego kieszeni. NFZ nie finansuje kosztów transportu. rnrnrnWedług rzeczniczki NFZ, poszkodowani Polacy byli ubezpieczeni w SIGNAL IDUNA, więc z finansowaniem owych 30% nie powinno być problemu. Jej zdaniem, koszt takiego ubezpieczenia wynosi na 2 tygodnie ok. 150 zł. Na pytanie, co w sytuacji, gdy kwota z ubezpieczenia nie wystarczy, Kocjan odpowiedziała, że nie wyobraża sobie, by na szczeblu rządowym nie podjęto wówczas odpowiednich decyzji, zabezpieczających Polaków.

Kocjan dodała, że w szpitalach w Szczecinie są zabezpieczone miejsca na wypadek powrotu do Polski rannych w wypadku pod Grenoble. rnrnrnZachodniopomorski oddział NFZ przygotowuje dokumentację dot. m.in. leczenia protetycznego ofiar tragedii pod Grenoble - poinformowała rzeczniczka oddziału Małgorzata Koszur.rnDodała, że z prośbą sprawdzenie, czy uczestnikom pielgrzymki były świadczone usługi protetyczne, zwróciło się do oddziału Zachodniopomorskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. - To, co jest dostępne w naszym systemie, przekażemy Centrum, a ono - tak przypuszczam - prześle te dane stronie francuskiej. Część z tych informacji może być pomocna przy identyfikacji ofiar - powiedziała rzeczniczka.

Koszur podkreśliła również, że Fundusz prześle potwierdzenie ubezpieczenia uczestników pielgrzymki w NFZ do każdego wskazanego szpitala. Zdajemy sobie sprawę, że w tych tragicznych okolicznościach dokumenty potwierdzające ubezpieczenia mogły zaginąć - zaznaczyła.

Rzecznika wyraziła opinię, że kiedy dojdzie do rozmowy o pieniądzach, to kosztami leczenia Polaków we Francji będzie prawdopodobnie obciążony wprost NFZ. We Francji stosuje się zasadę, że kosztami leczenia obciążany jest najpierw pacjent, któremu potem ubezpieczyciel zwraca pieniądze. Chcemy, by w przypadku Polaków rozliczenie to przeprowadzono wprost z NFZ, pod warunkiem, że zgodzi się na to strona francuska - wyjaśniła Koszur. Szczegóły będziemy uzgadniać za pośrednictwem odpowiednich służb - dodała.

www.gu.com.pl

 

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz