Jesteś tutaj:

Towarzystwa zachęcają do zakupu AC

Jednak ubezpieczyciele nie ustają w zabiegach mających na celu wzrost sprzedaży auto casco. Obecnie zachęcają klientów do kupowania AC poprzez przenoszenie części zniżek za brak szkód wypracowanych w OC komunikacyjnym na stawki za auto casco, przy zastrzeżeniu, że klient nie posiadał polisy auto casco przed zawarciem umowy.

Okres jest różny i waha się od 90 dni w przypadku PZU do nawet dwóch lat w przypadku PTU czy MTU. To ostatnie towarzystwo jako jedyne godzi się przenieść całe zniżki z OC na AC, ale stosuje pewien wybieg prawny: zasada dotyczy tylko jednego wariantu ubezpieczenia AC, tzw. mini. Przewiduje on wypłatę odszkodowania tylko w dwóch przypadkach: kradzieży auta i tzw. szkody całkowitej (koszty naprawy pojazdu przekraczają 70% jego wartości sprzed szkody). Oferta ta jest adresowana głównie do posiadaczy starszych aut, którzy godzą się pokryć z własnej kieszeni jakieś mniejsze szkody, ale chcą mieć gwarancję wypłaty w przypadku całkowitego zniszczenia lub utraty samochodu.

Podobną ofertę ma też PZU, przy czym dodatkowym warunkiem jest, że pojazd nie może być starszy niż osiem lat, a jego wartość nie jest niższa niż 10 tys. zł. To też sposób na przekonanie klientów do AC, bo dodatkowym warunkiem jest, że od wygaśnięcia poprzedniej umowy AC musi upłynąć co najmniej 90 dni. Dodatkowy bonus to przydzielanie dodatkowej 5–10% zniżki za AC, jeśli kupujemy je łącznie z OC komunikacyjnym.

Te rozwiązania towarzystwa szeroko promują, ale są też takie, o których potencjalny klient może dowiedzieć się dopiero prosząc o wyliczenie składki za samo OC i za pakiet OC+AC. Jak wynika z badania cen, osoby kupujące dotąd same polisy OC powinny sprawdzić, czy za pakiet OC+AC nie zapłacą... mniej. Przy czym nie jest to błąd w konstrukcji taryf, ale efekt analiz towarzystw, z których wynika, że osoby kupujące pakiet OC i AC powodują mniej szkód niż ci kupujący tylko OC komunikacyjne.

www.gu.com.pl

 

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz