Jesteś tutaj:

"Mieszkaniówka" prześcignęła "komunikację"

Krzysztof Galas z Allianz Polska zwraca uwagę, że istotny udział w popularyzacji ubezpieczeń mieszkaniowych mają banki. Tłumaczy, że większość mieszkań wybudowanych w ostatnich 15 latach kupowana jest na kredyt, a banki, udzielając go, zazwyczaj wymagają ubezpieczenia. Z reguły ono ochroną ubezpieczeniową substancję mieszkaniową (ściany) od zniszczenia w wyniku pożaru lub/i zalania. Zdaniem ekspertów niewielu ubezpieczonych ma świadomość, że taka polisa nie obejmuje np. kradzieży znajdujących się w domu sprzętów.

Z ankiety wynika również, że ubezpieczenie kredytu mieszkaniowego posiada 8 procent Polaków. W tym przypadku zawarcie takiej umowy ubezpieczenia jest efektem presji banków chcących zapewnić sobie spłatę zadłużenia kredytobiorcy w razie jego śmierci lub trwałej niezdolności do pracy. Z badań ARC wynika, że żadnego ubezpieczenia nie ma jedynie co dziesiąty Polak.

Ciekawostką jest to, że Polacy, którzy, jak wynika z badań opinii najbardziej obawiają się ciężkiej choroby czy kalectwa (niemal dwukrotnie więcej wskazań niż np. na pożar w mieszkaniu), niezwykle rzadko zabezpieczają środki finansowe na ten okres wykupując odpowiednie ubezpieczenie. Zaledwie połowa wydatków na ubezpieczenia statystycznego Polaka przeznaczana jest na tzw. polisy na życie (w 2006 r. było to 7,6 mld zł), w dodatku znaczna część tej kwoty przeznaczona jest na zakup w towarzystwach jednostek funduszy inwestycyjnych, do których polisa jest tylko dodatkiem. Tylko ok. dwadzieścia procent obywateli zadeklarowało ankieterom ARC, że posiada taką polisę, a ubezpieczenie od choroby - zaledwie 15 procent dorosłych Polaków.

( źródło: „Rzeczpospolita” )

www.gu.com.pl

 

 

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz