Jesteś tutaj:

KNF ostrzega PTU

Walkę o PTU prowadzi giełdowy Ciech. Zarząd kojarzony jest z mniejszościowymi udziałowcami, którzy uzyskali kontrolę nad spółką za czasów rządów SLD.

Łukasz Dajnowicz z KNF mówi, że Komisja podjęła uchwałę o wszczęciu postępowania administracyjnego o nałożenie kary pieniężnej na zarząd PTU.

Waldemar Grzegorczyk, rzecznik Ciech, firmy, która za pośrednictwem dwóch spółek zależnych ma 44,5 proc. mówi, że taki porządek obrad spełnia oczekiwania inwestora, który nie ma jednak proporcjonalnych do udziałów wpływów w radzie nadzorczej. Jeden z członków rady delegowanych przez Ciech, Ireneusz Sitarski, nie stosuje się do wskazówek udziałowca. Argumentuje, że jest niezależny. W ten sposób Ciech miał wpływ na dwóch zamiast trzech członków rady. Spółka odwołała ich jednak, licząc na interwencję nadzoru. Zgodnie ze statutem rada ma liczyć siedmiu-dziewięciu członków, a obecnie jest ich sześciu. Ciech chce wyboru nowej rady nadzorczej, żeby uzyskać siłę głosów proporcjonalnych do udziałów. Potrzebuje tego, żeby dobrze sprzedać posiadane w PTU udziały. To ostatnia na rynku duża spółka, która może być celem przejęcia. Po I półroczu 2007 r. zebrała 206 mln zł składki. Dało jej to ósme miejsce w rankingu „Gazety Prawnej” wśród największych grup ubezpieczeniowych sprzedających polisy majątkowe.

( źródło: KNF, „Gazeta Prawna” )

www.gu.com.pl

 

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz