Jesteś tutaj:

Ubezpieczenia: nagrobki można ubezpieczyć razem z mieszkaniem

Cena takiego ubezpieczenia, w zależności od firmy, wynosi kilka procent sumy ubezpieczenia, jaka jest określana w umowie i która jest podstawą do wypłaty ewentualnego odszkodowania.

W PZU ubezpieczenie nagrobków jest samodzielnym ubezpieczeniem, pod warunkiem, że zawierane jest w ramach ubezpieczenia budynków i lokali mieszkalnych osób fizycznych. W PZU składka wynosi średnio ok. 2 proc. wartości nagrobka i obliczana jest w zależności od jego wartości, zakresu ochrony, lokalizacji i możliwych zniżek. Ubezpieczenie obejmuje płytę, pomnik i ozdobne elementy wyposażenia.

- PZU SA nie odpowiada za szkody spowodowane m.in. obsunięciem się ziemi, działalnością zarządów cmentarzy, przedsiębiorstw pogrzebowych czy firm kamieniarskich. Ubezpieczamy kilkanaście tysięcy nagrobków w Polsce” - poinformowało biuro prasowe Grupy PZU.

- W TU Allianz ubezpieczenie nagrobków dostępne jest dla klientów towarzystwa, którzy już ubezpieczyli majątek prywatny - poinformował rzecznik prasowy TU Allianz Marek Baran. - Zakres oferty dla nagrobków obejmuje ryzyka, takie jak: pożar, uderzenie pioruna, eksplozja, implozja, uderzenie lub upadek pojazdu powietrznego, silny wiatr, grad, zalanie, celowe uszkodzenie, pękanie mrozowe. Stawka za powyższe ubezpieczenie ustalana jest indywidualnie - dodał Baran.

Również w Warcie nagrobki lub grobowce znajdujące się na terenie Polski można ubezpieczyć w formie umowy dodatkowej w ramach ubezpieczenia mieszkaniowego. - Ponieważ jest to opcja dodatkowa do podstawowej oferty, warunkiem jej wykupienia jest ubezpieczenie lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, stałych elementów lokalu mieszkalnego lub ruchomości domowych - poinformowała rzeczniczka prasowa Warty Iwona Mazurek.

Z kolei w Ergo Hestii w indywidualnych przypadkach „istnieje możliwość ubezpieczenia nagrobków w ramach ogólnych warunków ubezpieczenia szyb i innych przedmiotów od stłuczenia. Stawka ubezpieczenia nagrobków wynosi 4 proc. sumy ubezpieczenia. Dotyczy to umowy na rok - poinformowało biuro prasowe.

www.gu.com.pl

 

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz