Jesteś tutaj:

Allianz Polska: wsparcie dla najlepszych sportowców

W trosce o rozwój polskiego sportu oraz o zapewnienie szczególnie obiecującym zawodnikom jak najlepszych warunków do starów, Allianz Polska stworzył program „Wspieramy najlepszych w drodze na szczyt”. Pierwszym beneficjentem programu był w 2005 r. Robert Kubica, startujący wówczas w World Series by Renault, a który obecnie z powodzeniem startuje w Formule 1.

W kolejnym roku w ramach programu „Wspieramy najlepszych w drodze na szczyt” Allianz Polska wsparł kpt. Jarosława Kaczorowskiego w samotnych regatach transatlantyckich Transat 6.50. To pierwszy start polskiego żeglarza w regatach Transat 6.50 od 30 lat. Wyzwanie było tym większe, że w przeciwieństwie do większości współczesnych regat żeglarskich startujący tu zawodnicy pozbawieni są możliwości korzystania z nowoczesnych systemów satelitarnych i zdani są wyłącznie na siebie, a jakakolwiek pomoc z zewnątrz jest zabroniona. Dzięki znakomitemu przygotowaniu, odporności psychicznej i fizycznej oraz dzięki brawurowej walce w II części regat kpt. Kaczorowski ukończył je na 19. pozycji.

W roku 2007 Allianz Polska związał się z klubem piłkarskim Górnik Zabrze. - Planujemy długofalową współpracę z Górnikiem Zabrze i chcielibyśmy wspólnymi siłami w roku 2012 zdobyć 15. tytuł Mistrza Polski. Drużyna z Zabrza z rekordową liczbą tytułów mistrzowskich ma potencjał do gry na najwyższym poziomie, a my mamy możliwości, by do tego sukcesu się przyczynić – powiedział Paweł Dangel, prezes zarządu Allianz Polska.

Allianz nie zapomina również o młodych wielbicielach futbolu. Z myślą o dzieciach i młodzieży od lat 10 został zorganizowany na Śląsku Halowy Turniej Piłki Nożnej – Allianz Gol, w którym wzięło udział 1300 młodych piłkarzy.

Grupa Allianz jest związana ze sportem nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Allianz jest sponsorem tytularnym słynnego stadionu Allianz Arena w Monachium, Globalnym Partnerem Formuły1 z branży finansowej oraz sponsorem zespołu F1 AT&T Williams. W ubiegłym roku był także sponsorem teamu BMW Oracle Racing, który startował w regatach o Puchar Ameryki.

W Polsce Allianz od 2004 roku sponsoruje transmisje telewizyjne z wyścigów Formuły 1.

www.gu.com.pl

 

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz