Jesteś tutaj:

Ergo Hestia: Artystyczny Indeks Hestii już po raz piąty

Sopockie warsztaty w ramach finału V edycji konkursu „Artystyczny Indeks Hestii” potrwają od 18 lutego do 2 marca. Po ich zakończeniu wyłoniony zostanie finalista, który otrzyma indeks gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych - główną nagrodę w konkursie organizowanym przez Grupę Ergo Hestia.

Dwudziestu dwóch licealistów to zwycięzcy pierwszego etapu konkursu, który odbywał się w pierwszym półroczu bieżącego roku szkolnego. Uczestniczyło w nim 300 uczniów z Białegostoku, Bielska-Białej, Gdyni, Gliwic, Kalisza, Katowic, Kielc, Koszalina, Krakowa, Lublina, Łodzi, Nowego Sącza, Olsztyna, Łomży, Opola, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Torunia, Warszawy, Wrocławia oraz Zielonej Góry. Przedstawili oni ponad 600 prac malarskich i rzeźbiarskich.

Nagrodą dla zwycięzców etapu regionalnego jest wspólny udział w dwutygodniowych warsztatach artystycznych w Sopocie, prowadzonych przez akademickich profesorów malarstwa. Program zajęć - z zakresu rysunku i malarstwa - odpowiada wymogom egzaminacyjnym Akademii.

W pierwszej edycji konkursu w 2004 roku zwyciężyła Dominika Jurczyk z Kielc. Rok później triumfowała Justyna Dziechciarska z Nałęczowa. W 2006 roku wygrał Marcin Różański z Zamościa, a przed rokiem Martyna Wolna z Zabrza.

Co ciekawe, w 2007 roku Dziekan Wydziału Malarstwa i Grafiki ASP w Gdańsku, prof. Teresa Myszkin podjęła decyzję, że wszyscy finaliści ubiegłorocznego konkursu - w przypadku chęci przystąpienia do egzaminu wstępnego na Akademię - będą zwolnieni z jego pierwszej części. Był to pierwszy taki przypadek w czteroletniej historii konkursu.

Inspiracją do organizacji konkursu stał się sukces wcześniejszego przedsięwzięcia Grupy Ergo Hestia - konkursu Artystyczna Podróż Hestii, prowadzonego we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku. Co roku wybierany jest w nim najzdolniejszy student Akademii, który w nagrodę spędza - jako stypendysta Hestii - miesiąc w Nowym Jorku.

www.gu.com.pl

 

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz