Jesteś tutaj:

Bancassurance w odwrocie

„WSJ Polska” zwraca uwagę, że to właśnie te dwa produkty były motorem wzrostu dla bancassurance. Gazeta przypomina, że każdemu kredytowi towarzyszy kilka polis, z kolei polisy inwestycyjne są źródłem znacznych prowizji dla banków. Nic też dziwnego, że z chęcią je promowały. Zdaniem Krzysztofa Rosińskiego, prezesa Genin Holding i towarzystw ubezpieczeniowych Europa, prognozy mówiące o 12 mld złotych z bancassurance na koniec 2007 roku sprawdziły się. Taka sytuacja, to wzrost o 50 proc. w porównaniu z 2006 r. Rosiński uważa, że tak imponujący wzrost jest nie do powtórzenia w 2008 r.rnrnrn„WSJ Polska” przypomina, że według niedawnego raportu autorstwa Open Finance, w ostatnim kwartale ubiegłego roku osiem czołowych polskich banków udzieliło o 17,7 proc. mniej kredytów hipotecznych niż w tym samym okresie 2006 r. Gazeta zwraca uwagę, że z danych dotyczących pierwszych miesięcy 2008 r. nie wynika, aby miało nastąpić odwrócenie tendencji. Wojciech Trybuszkiewicz, dyrektor Departamentu Bancassurance w Generali mówi, że kredyty hipoteczne były jednym z ważnych czynników wzrostu sprzedaży w bancassurance. Jego zdaniem spadająca dynamika z pewnością będzie miała negatywny wpływ na sprzedaż ubezpieczeń oferowanych do tych kredytów.

Krzysztof Rosiński uważa, że bancassurance na koniec bieżącego roku osiągnie w naszym kraju wartość 15-16 mld złotych, co oznacza zmniejszenie się wzrostu z ubiegłorocznych 50 proc. do 30 proc. Rosiński zaznacza, że są to prognozy co prawda realne, ale i tak mocno optymistyczne. Wiceprezes Europy przypomina, że rynek polis sprzedawanych przez banki czekają w tym roku dwa poważne zagrożenia: utrzymująca się stagnacja na rynku kredytów hipotecznych, oraz dalsze spadki na giełdzie, które jeszcze bardziej wyhamują sprzedaż polis inwestycyjnych.rnrnrnZdaniem „ WSJ Polska”, oprócz spadku dynamiki, bancassurance czeka także poważna zmiana struktury. Gazeta wskazuje, że towarzystwa ubezpieczeniowe będą zmuszone do poszukiwania produktów, które wypełnią lukę spowodowaną spadkiem dynamiki kredytów.

Wojciech Trybuszkiewicz twierdzi, że rosnąć będzie znaczenie produktów o mniejszej stopie zwrotu, ale za to bezpieczniejszych, czyli struktur i poliso-lokat.

( źródło: „WSJ Polska” z 27.03.2008 r. )

www.gu.com.pl

 

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz