Jesteś tutaj:

Środki z podatku Religi zaczęły trafiać do adresatów

Odpowiednie wnioski do właściwych oddziałów Funduszu świadczeniodawcy mogą składać do końca bieżącego miesiąca.rnrn„GP” przypomina, że wpłacany przez ubezpieczycieli 12 proc. ryczałt od każdej komunikacyjnej polisy OC (podatek Religi) w 2008 roku zapewnił NFZ ponad 700 mln zł na pokrycie kosztów leczenia ofiar wypadków drogowych. Jednak fakt, iż Fundusz nie dysponował informacjami pozwalającymi połączyć dane ofiar ze sprawcą konkretnego wypadku spowodował, że świadczeniodawcy, którzy leczyli takie osoby, nie otrzymywali za to pieniędzy z podatku Religi.

Gazeta sprawdziła, że NFZ już rozpoczął rozliczanie faktur za leczenie ofiar wypadków drogowych.

Adam Dębski, rzecznik prasowy podlaskiego NFZ mówi, że świadczeniodawcy udzielili takim pacjentom 483 świadczenia na kwotę 550 tys. zł, a Funduszowi udało się do tej pory rozliczyć już usługi, których wykonanie kosztowało 400 tys. zł.

Według Edyty Grabowskiej-Woźniak, rzecznik prasowej NFZ, w przypadku niewykorzystania wszystkich środków z podatku Religi będą one przeznaczone na pokrycie kosztów innych procedur medycznych.

(źródło: „Gazeta Prawna” nr 12 (2388) z 19.01.09 „Szpitale otrzymają wreszcie pieniądze z podatku Religi”, autor artykułu: Dominika Sikora)

www.gu.com.pl

 

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz