Według danych z programu pilotażowego, testującego możliwości Ośrodka Informacji UFG, nawet 10% kierowców podawało ubezpieczycielom nieprawdziwe informacje o zniżkach za bezszkodową jazdę. Teraz będzie to bardzo trudne, ponieważ Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny udostępnił już towarzystwom narzędzie, dzięki któremu można kontrolować zniżki OC i AC. Z Ośrodka Informacji korzysta już 12 ubezpieczycieli.

Dzięki nowemu narzędziu towarzystwa będą mogły szybko sprawdzić, w ilu wypadkach uczestniczyło dane auto oraz uwzględnić te dane przy kalkulacji składki. Już część zakładów występuje do swoich klientów o dopłaty składki za polisy, których cena była zaniżona, ponieważ została skalkulowana na podstawie nieprawdziwych informacji o przysługujących zniżkach. Korzystanie z Ośrodka Informacji UFG przyniesie duże oszczędności firmom.

Program pilotażowy został zakończony i TU będą mogły sprawdzać w Ośrodku Informacji całe grupy klientów, a nie, jak dotychczas, tylko poszczególnych kierowców. Obecnie uzgadniane są z firmami warunki korzystania z tej bazy danych.

Do końca I kwartału 2011 roku udostępniona ma być kolejna funkcja – informacje o historii ubezpieczenia danego klienta lub pojazdu, czyli o wykupionych polisach OC i AC, dane o wypłaconych odszkodowaniach oraz o odmowach takich wypłat.

Źródło: UFG

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *