Utrzymanie pozycji lidera w obszarze jakości i dwukrotny wzrost ilości szkód zamykanych w trybie uproszczonym do 2011 roku to cele strategiczne STU Ergo Hestia SA. Czas pomiędzy wypadkiem a wypłatą odszkodowania, czyli wszystkie wydarzenia składające się na tzw. proces likwidacji szkody to kluczowy element relacji klient-towarzystwo ubezpieczeń.

O tych zagadnieniach oraz wynikach finansowych ubezpieczyciela za rok 2008 mówiono na konferencji prasowej zorganizowanej w warszawskim Pałacyku Sobańskich w czwartek 19 bm. W spotkaniu wziął udział Piotr Maria Śliwicki, prezes Ergo Hestii oraz wiceprezes Małgorzata Makulska.

Proces likwidacji szkody można podzielić na kilka podstawowych etapów: zgłoszenie szkody, oględziny, czas po oględzinach i wypłata odszkodowania. Zdaniem specjalistów o poczuciu komfortu klienta decydują pierwsze dwa etapy.rnrn- Pod koniec ubiegłego roku przeprowadziliśmy badania, których celem było poznanie poziomu satysfakcji klientów z procesu likwidacji szkód – mówi Wojciech Makać, odpowiadający za projekt. – Uzyskaliśmy najwyższy na tle konkurencji wskaźnik ocen bardzo dobrych w tym obszarze – dodaje.

Wielokrotnie nagradzany proces likwidacji szkód jest kluczowym wyróżnikiem sopockiej spółki. Warto wspomnieć, że w styczniu br. Ergo Hestia wprowadziła eKonto. Umożliwia ono zgłoszenie szkody on-line z dowolnego miejsca na świecie, 24h na dobę. Dzięki Internetowi klient ma wgląd w przebieg procesu bez żadnych ograniczeń; proste szkody likwidowane są za pomocą kilku kliknięć myszką, na podstawie skanowanych dokumentów.

Przedstawiciele Hestii deklarują utrzymanie pozycji lidera w obszarze jakości. Będzie to możliwe dzięki równoległym pracom nad kilkoma strategicznymi projektami:

– FMS, czyli sztuczna inteligencja wspomagająca segmentację,

– rozbudowa funkcjonalności eKonta o polisy życiowe,

– SLS, czyli system upraszczający pracę likwidatorów,

– AUDANET – platforma budująca bezpośrednią komunikację między serwisami rna rzeczoznawcami Ergo Hesti.

www.gu.com.pl

 

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *