Podróż do Nowego Jorku i – po raz pierwszy – podróż do Walencji to nagrody w siódmej edycji konkursu "Artystyczna Podróż Hestii". Jego finał odbędzie się 27 czerwca br.

Konkurs "Artystyczna Podróż Hestii" kierowany jest do studentów IV i V roku Wydziałów Rzeźby i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Do 31 maja 2008 roku każdy z nich przedstawi od jednej do trzech prac malarskich lub rzeźbiarskich o dowolnej tematyce, które będą stanowić przedmiot ocen Komisji Konkursowej. W jej skład wejdzie pięć osób: cztery wskazane przez Akademię i jedna – przez Ergo Hestię. 24 czerwca 2008 roku Komisja Konkursowa wybierze najlepsze prace pięciu autorów. Finał konkursu odbędzie się 27 czerwca 2008 roku: komisja wybierze dwóch laureatów. Nagrodą dla zdobywcy pierwszego miejsca w konkursie jest wyjazd jako stypendysta Ergo Hestii na miesiąc do Nowego Jorku. Zdobywca drugiego miejsca w konkursie wyjedzie na miesiąc do Walencji, na praktykę na Universidad Politecnica de Valencia. W obu miastach studenci będą poznawać galerie sztuki, muzea i wybrane pracownie artystów.

Wyjazd do Walencji jest możliwy dzięki współpracy Ergo Hestii i gdańskiej ASP z hiszpańskimi partnerami: DKV Seguros z siedzibą w Barcelonie oraz Universidad Politecnica de Valencia. Warto dodać, że do Nowego Jorku wyjadą razem laureat Artystycznej Podróży Hestii" i zwycięzca "Grand Tour" – stworzonego w tym roku hiszpańskiego odpowiednika APH. Wernisaże prac obu laureatów odbędą się zarówno w Polsce, jak i Hiszpanii.

www.gu.com.pl

 

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *