Pierwszą nagrodę w konkursie „Artystyczna Podróż Hestii” – miesięczny wyjazd do Nowego Jorku – zdobył Jakub Rebelka, student V roku Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Druga nagroda – miesięczny pobyt w Walencji – trafiła do Anny Kloc, studentki V roku Wydziału Malarstwa ASP w Gdańsku.

Laureata 26 czerwca 2008 roku wybrała Kapituła Konkursu, której przewodniczyli: ze strony Akademii Sztuk Pięknych – prof. Ludmiła Ostrogórska, rektor-elekt, a ze strony Grupy Ergo Hestia – dyr. Janusz Daszczyński. Konkurs „Artystyczna Podróż Hestii” kierowany jest do studentów IV i V roku Wydziałów Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W tegorocznej, siódmej, edycji konkursu wzięło udział 19 osób. Każdy z nich przedstawił od jednej do trzech prac malarskich lub rzeźbiarskich o dowolnej tematyce, które stanowiły przedmiot ocen Komisji Konkursowej.

Nagrodzeni Jakub Rebelka i Anna Kloc w obu miastach przez cztery tygodnie będą poznawać m.in. galerie sztuki i muzea.

Wyjazd do Walencji jest możliwy dzięki współpracy Ergo Hestii i gdańskiej ASP z hiszpańskimi partnerami: DKV Seguros z siedzibą w Barcelonie oraz Universidad Politecnica de Valencia. Warto dodać, że do Nowego Jorku wyjadą razem laureat „Artystycznej Podróży Hestii” i zwycięzca „Grand Tour” – stworzonego w tym roku hiszpańskiego odpowiednika konkursu APH (strona hiszpańska skorzystała z doświadczeń Ergo Hestii). Wernisaże prac obu laureatów odbędą się zarówno w Polsce, jak i Hiszpanii.

www.gu.com.pl

 

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *