Tylko w ciągu długiego weekendu klienci Ergo Hestii zgłosili blisko 700 szkód będących efektem pogodowego kataklizmu. Ze względu na rozmiar zniszczeń ubezpieczyciel podjął decyzję o wypłacaniu zaliczek w trybie natychmiastowym. – Dotyczy to zniszczeń dachów nieruchomości naszych klientów. Kierownicy działów mają możliwość podjęcia decyzji o zaliczce w wysokości do 5 tyś zł „od ręki” – mówi Wiesław Puławski, dyrektor Biura Likwidacji Szkód.

– Sytuacja jest stabilna, chociaż liczba zgłaszanych szkód wciąż rośnie. Ich charakter pokrywa się z rodzajem anomalii pogodowych: południe kraju to głównie szkody związane z gradobiciem, huraganem i ulewnymi deszczami , północne i centralne rejony to szkody, które wystąpiły w efekcie silnych wiatrów (uszkodzenia budynków, małej architektury, przepięcia uszkodzenia pojazdów przez połamane konary drzew, zrzucone przez wiatr elementy domów) – dodaje Puławski.

Setki szkód

Łącznie od 15.08 do 17.08 na Hestia Kontakt zgłoszono blisko 400 szkód samochodowych AC. Ale huragan spowodował także uszkodzenia nieruchomości, domów oraz małej architektury i domków letniskowych. Szczególnie dużo zgłoszeń dotyczy przepięć wywołanych piorunami. Ogółem do Hestii trafiło ponad 260 szkód tego typu.

Na telefon

Większość szkód, ze względu na ich rozmiar będzie likwidowana w uproszczonym trybie. Klient może zacząć naprawę pojazdu czy innego mienia już po zgłoszeniu zdarzenia na infolinii Hestia Kontakt. Oględziny nie są potrzebne. Ponadto poszkodowany nie musi wypełniać żadnych druków. Wystarczą informacje przekazane telefonicznie operatorowi infolinii. Takie rozwiązanie ogranicza do minimum czas likwidacji szkody – załatwienie wszystkich formalności zajmuje około 15 minut.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Ergo Hestia poszerzyła katalog szkód likwidowanych w ten sposób, włączając do niego szkody osobowe, transportowe i OC. Limit wielkości szkody, która może być likwidowana w procedurze uproszczonej wynosi 5 000 zł i jest najwyższy wśród ubezpieczycieli.

Ile to kosztuje*?

Szkody wywołane żywiołami utwierdzają w przekonaniu klientów posiadających ubezpieczenie o sensowności zawartej umowy. Zwłaszcza, że jej koszt jest naprawdę niewielki. Niestety, zdarza się też, że po powodzi dochodzimy do wniosku że nieszczęście na taką skalę nie jest zjawiskiem powtarzalnym, więc już nam nie grozi. Zmiany klimatyczne z ostatnich lat wyraźnie pokazują, że to błędny rachunek prawdopodobieństwa.

Ile może kosztować zabezpieczenie od żywiołów? 

 a). dom o wartości 300.000,00 zł – składka 195,00 zł

mienie ruchome o wartości 20.000,00 zł – składka 67,00 zł razem – 262,00 zł

b) mieszkanie na parterze o wartości 250.000,00 zł – składka 140,00 zł

stałe elementy o wartości 20.000,00 zł – składka 67,00 zł

mienie ruchome o wartości 12.000,00 zł – składka 40,00 zł

garaż (ubezpieczany razem z mieszkaniem) o wartości 10.000,00 zł – składka 7,00 zł

razem – 254,00 zł

c) samochód Ford Focus z 2003 r. , wartość 21.000,00 zł

składka za AC (bez kradzieży) wynosi: 229,00 zł w wariancie serwisowym 208,00 zł w wariancie kosztorysowym

* przy określonych założeniach (cena ubezpieczenia zależy m.in. od miejsca zamieszkania)

Np. dla samochodu przyjęto między innymi takie założenia: rn- 60% zniżki za bezszkodowy przebieg ubezpieczenia

– OC w Hestii – płatność składki jednorazowa – właściciel – kobieta (wiek – 46 lat, zawód – lekarz)

www.gu.com.pl

 

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *