Znamy już zwycięzców dziesiątej edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii. Do Nowego Jorku, w nagrodę za pierwsze miejsce, pojedzie Natalia Bażowska z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Druga nagroda – czek o wartości 5 tys. zł na zakup materiałów plastycznych – trafiła do Ewy Mrowiec z ASP w Katowicach, a trzecia – czek o wartości 2 tys. zł – do studenta ASP w Krakowie – Łukasza Bilińskiego. Nagrodę specjalną zdobył Łukasz Patelczyk z gdańskiej ASP, który spędzi miesiąc w Walencji. Nagrodzono nie tylko prace malarskie. Po raz pierwszy młodzi artyści mieli możliwość zaprezentowania innej formy plastycznej, jaką jest plakat. W tej dziedzinie sztuki zwyciężyła Natalia Trepczyk, która otrzymała czek o wartości 1 tys. zł na zakup materiałów plastycznych. Jej plakat będzie zapowiadał następną edycję APH.

Uroczystość wręczenia nagród połączona z wernisażem wystawy prezentującej ścisłych finalistów konkursu odbyła się w Państwowej Galerii Sztuki w nowym Domu Zdrojowym. Zwycięzców wyłoniono spośród 16 finalistów – studentów z Krakowa, Katowic, Poznania, Gdańska i Warszawy. Tegorocznymi jurorami konkursu byli: Piotr M. Śliwicki, prezes Grupy Ergo Hestia i pomysłodawca konkursu, Josep Santacreu, prezes hiszpańskiej firmy ubezpieczeniowej DKV Seguros, dziennikarka Bogna Świątkowska oraz artyści – Karen Gunderson, Jarosław Fliciński i Adam Adach.

www.gu.com.pl

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *