10 marca ma zostać podpisana umowa o zasadach korzystania z ośrodka informacji o polisach komunikacyjnych, stworzonego przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny – informuje „Rzeczpospolita”.

Gazeta tłumaczy, że opracowane przez UFG narzędzie umożliwia ubezpieczycielom sprawdzenie, w ilu wypadkach uczestniczyło dane auto, co pozwala na uwzględnienie tych danych przy kalkulacji składki. Jak informowała wcześniej „Gazeta Ubezpieczeniowa”, dodatkowo najpóźniej do końca I kwartału 2011 r. Fundusz zamierza udostępnić towarzystwom kolejną funkcjonalność, to jest informacje o historii ubezpieczenia danego klienta lub pojazdu. Taka historia będzie zawierać szersze, kompleksowe informacje o: wykupionych polisach OC i AC, dane o wypłaconych odszkodowaniach jak i odmowach takich wypłat. Stanowić to będzie ostateczną podstawę dla systemu bonus-malus w ubezpieczeniach komunikacyjnych.

Więcej na ten temat w „Rzeczpospolitej”, w artykule Zuzanny Redy, zatytułowanym „Baza nieuczciwych kierowców”, pod adresem:rnhttp://www.rp.pl/artykul/9211,623730_Baza-nieuczciwych-kierowcow.

www.gu.com.pl

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *