Jak poinformował „Puls Biznesu" Allianz, jedna z czołowych na rynku grup ubezpieczeniowych, złożyła w Komisji Nadzoru Bankowego wniosek o licencję bankową. Jeśli KNB wyda Allianzowi zgodę w tym roku, to bank rozpocznie działalność operacyjną w ciągu pół roku, czyli w drugim kwartale 2008 r.

Do przyszłego banku skompletowano podstawowy skład menedżerski – około 50 osób. Według nieoficjalnych ( i nie otwierdzonych przez Allianz ) informacji, na ich czele stanie Paweł Miller, do października 2006 r. prezes Nordea Życie, oficjalnie obecny prezes Allianz Biznes.

Według anonimowego informatora „PB” naturalną grupą potencjalnych odbiorców oferty bankowej będzie znaczna część z ponad 1,4 mln klientów korzystających z ubezpieczeń Allianza W ofercie znajdą się przede wszystkim produkty kredytowe – karty, kredyty hipoteczne. Niewykluczone jest podbijanie rynku consumer finance.

Zdaniem dziennika nowy bank zamierza być naturalnym konkurentem GE Money Banku, Getin Banku, Santandera, Lukas Banku czy Dominetu.

W ubiegłym roku Allianz uruchomił swój bank detaliczny na Węgrzech. Pierwsza placówka powstała w Budapeszcie. Bank do grudnia 2008 roku chce mieć 30 oddziałów na terenie całych Węgier. Plany zakładają pozyskanie do końca tego roku około 100 tys. klientów.

( źródło: „Puls Biznesu” )

www.gu.com.pl

 

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *