Trwają przygotowania do premiery Upiora w Operze – musicalu Andrew Lloyda Webbera, który uświetni 10 – lecie Allianz Polska oraz Teatru Roma w Warszawie.Allianz Polska jest donatorem tego przedstawienia. Stała współpraca trwa od wielu lat. Obie instytucje zorganizowały już wspólne obchody 5 – lecia istnienia, uświetnione przedstawieniem Musicale …. Ach te musicale. Allianz Polska współfinansował także spektakl Taniec Wampirów Romana Polańskiego.

Nie bez znaczenia dla tej współpracy jest długoletnia znajomość twórców obu instytucji: dyrektora Teatru Roma – Wojciecha Kępczyńskiego i prezesa Allianz Polska – Pawła Dangla, który sam w przeszłości był reżyserem teatralnym.

Zarówno Teatr Roma jak i Allianz Polska powstały od podstaw 10 lat temu. Obie osiągnęły sukces rynkowy, wypracowując unikalną w swoim obszarze formułę działania. Dzięki temu teatr w ostatnich 10 latach zyskał wielu wiernych widzów a Allianz Polska lojalnych klientów.

Decyzja Teatru Muzycznego ROMA o wystawieniu (planowana premiera: marzec 2008) to naturalna konsekwencja polityki repertuarowej prowadzonej przez Dyrekcję Teatru od 10 lat i największe wyzwanie produkcyjne, przed jakim staje ROMA w swojej 10-letniej historii.

Upiór w Operze jest musicalem wszech czasów: w dniu 6 stycznia 2006 jego 7486 wystawienie na Broadwayu pobiło rekord należący wcześniej do Kotów. Musical zdobył ponad 50 znaczących nagród teatralnych, m.in. 3 Olivier Awards oraz 7 Tony Awards, w tym dla najlepszego musicalu, a także 7 Drama Desk Awards oraz 3 Outer Critic Circle Awards), w ostatnich latach otrzymał najbardziej prestiżowe z wyróżnień przyznawanych przez publiczność, Oliver Audience Award (2002).

Na sukces Upiora w Operze złożyło się kilka głównych elementów. Po pierwsze, tworzywo literackie, czyli klasyczna dziś powieść pod tym samym tytułem. Po drugie, niebywałe piękno muzyki Andrew Lloyda Webbera, którego geniusz melodyczny nie zamanifestował się wyraźniej w żadnym innym dziele. Upiór w Operze to trzy godziny porywającej muzyki, najpiękniejsze arie musicalowe w historii, sceny zbiorowe, na miarę największych twórców operowych doby romantyzmu.

Upiór w Operze w inscenizacji Teatru Muzycznego ROMA będzie kolejną – po legendarnych Kotach – non-replica production, czyli oryginalną inscenizacją w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego.

www.gu.com.pl

 

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *