Rozsądne gospodarowanie pieniędzmi nikomu nie przychodzi łatwo. Jak się okazuje, na ubezpieczeniu także możemy zaoszczędzić, nie tracąc przy tym jakości ochrony. – twierdzą eksperci Ergo Hestii.

Ubezpieczyciel dba o to, aby oferty były jak najbardziej korzystne i ułatwiały codzienne życie. Dlatego pojawiają się promocje, mające często związek z tym co aktualne – choćby z porą roku. Jednak takie okazje to nie wszystko. Eksperci Ergo Hestii radzą jak jeszcze możemy zaoszczędzić.

1. W pakiecie taniej.

Kompleksowa ochrona całej rodziny- tego właśnie szukamy w ubezpieczeniach. Zapewni ją odpowiedni pakiet ubezpieczeniowy, który ochroni wszystko to co dla nas najcenniejsze. Przykładowo, w jednym pakiecie zawarte jest ubezpieczenie nieruchomości, samochodu, OC w życiu prywatnym a także NNW. Dodatkowo gwarantowany jest pakiet usług assistance, który zapewnia między innymi opiekę lekarską, pomoc hydraulika czy informatyka.

2. Zaufanie też jest w cenie.

Lojalność wobec ubezpieczyciela to kolejny czynnik, który pozwoli nam zaoszczędzić. Im dłużej ubezpieczamy się w jednym miejscu, tym większą zniżkę możemy otrzymać – nawet do 20%.

3. Liczy się alarm.

Nie każdy wie, ale kwota jaką zapłacimy za polisę może być także zależna od stopnia w jakim sami zadbaliśmy o bezpieczeństwo mienia. Oznacza to tyle, że właściciele domów posiadających drzwi antywłamaniowe, alarm czy monitoring, przy zawarciu ubezpieczenia mogą liczyć na dużą zniżkę.

4. Mniej rat mniej spłat.

Jeśli polisa jest kosztowna, możemy skorzystać z rozbicia jej na raty. Warto jednak, aby było ich jak najmniej. Najlepiej postąpimy opłacając całą polisę jednorazowo. W takiej sytuacji możemy zaoszczędzić nawet 10%.

5. Wzorowy kierowca.

Jeśli jesteś wzorowym kierowcą bez żadnych wypadków- zostaniesz za to wynagrodzony. Brak szkód także ma wpływ na wysokość składki, zarówno w przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych jak i majątkowych. Jeśli więc jesteś dobrym kierowcą z długoletnim stażem, składka może wynieść nawet o 60% mniej. Czynnikiem wpływającym na cenę polisy jest też wiek osoby ubezpieczającej i pojemność silnika pojazdu. Dlatego już przy kupnie samochodu warto zastanowić się, czy faktycznie mieszkając w wielkim mieście i nie wyjeżdżając często poza jego teren, potrzebny jest nam samochód terenowy.

O czym należy pamiętać

Przed wykupieniem ubezpieczenia, warto gruntownie przemyśleć, czego tak naprawdę się obawiamy, aby jego zakres jak najbardziej odpowiadał naszym potrzebom. Wykupując polisę weź pod uwagę wszystkie czynniki związane z tym jak i gdzie mieszkasz czy przebywasz.

www.gu.com.pl

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *