Właściciel polskiej części gazociągu jamajskiego, firma EuRoPol Gaz, dokonał nietypowego rozwiązania przy wyborze ubezpieczyciela. Dwaj konkurenci, którzy w 2005 stoczyli zażartą walkę o objęcie Jamału ochroną ubezpieczeniową, teraz uczynią to w konsorcjum.

Wartość wystawionej do końca 2010 r. przez Ergo Hestia i PZU SA polisy została przez towarzystwa wyceniona na 10,5 mln zł, podczas gdy oferta Warty była wyższa o ponad 1,3 mln zł więcej. Ubezpieczenie obejmuje wszystkie ryzyka majątku EuRoPol Gaz o wartości 7,53 mld zł i ryzyko od wystąpienia szkód majątkowych do 80 mln zł zysku firmy.

Obniżono na najbliższe trzy lata dotąd wynoszącą 400 mln zł kwotę ubezpieczenia od aktów terroryzmu do 150 mln zł.

Kontrolowana przez niemiecką grupę ubezpieczeniową Ergo sopocka Hestia ubezpiecza majątek EuRoPol Gazu już od dwóch lat. Wówczas w przetargu na polisę dla EuRoPol Gazu wygrała z konsorcjum PZU SA i Allianz. Podpisanie dwuletniego kontraktu uległo opóźnieniu ponieważ Allianz próbował podważyć wynik przetargu.

Do 2005 r. majątek EuRoPol Gazu ubezpieczało PZU SA oraz firma Cigna STU, znajdująca się wówczas pod kontrolą rodziny Aleksandra Gudzowatego i jego firmy Bartimpex.rn( źródło: „Gazeta Wyborcza” )rnrn rn

www.gu.com.pl

 

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *