32 najlepsze drużyny, miesiąc zaciekłych rozgrywek i ponad 350 tys. kibiców, którzy przyjadą na tegoroczny Mundial do RPA. Co powinni zrobić, żeby cieszyć się w pełni emocjami sportowymi?

To pierwsze w historii mistrzostwa świata w piłce nożnej na Czarnym Lądzie. Dla kibiców, którzy wybierają się do RPA to tak samo kuszące jak i niebezpieczne doświadczenie. Szczególnie, że – jak donoszą media – w Republice Południowej Afryki codziennie dochodzi do 50 morderstw, a kradzieże i napaści są na porządku dziennym. Do tego dochodzą często nieokiełznane emocje sportowe, które mogą łatwo doprowadzić do wypadku. Dlatego do plecaka, obok szalika i flagi w barwach reprezentacji wybranego kraju, warto włożyć ubezpieczeniowy zestaw kibica.

Co powinno wejść w jego skład? – podpowiadają eksperci Ergo Hestii.

• polisa od kosztów leczenia – dzięki niej ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia na wypadek nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku w trakcie pobytu na Mundialu.

• polisa od następstw nieszczęśliwych wypadków – szczególnie przydatna w poruszaniu się w tłumie, kiedy o złamaną nogę czy rękę nietrudno. Zaledwie w minioną niedzielę w trakcie meczu piłkarskiego w okolicach Johannesburga rannych zostało kilkanaście osób, gdy tłum czekający w kolejkach po darmowe bilety rzucił się na stojących przy kasach.

• polisa OC w życiu prywatnym – bo w trakcie kibicowania o nieszczęście najłatwiej. Wylane gorące napoje, przypadkowe uderzenia, zniszczone ubrania – to tylko przykładowe szkody, jakie możemy wyrządzić innym kibicom podczas zagrzewania drużyn do walki. Taka polisa może być remedium.

• ubezpieczenie bagażu – bo niejeden kibic ma przy sobie lornetkę, aparat fotograficzny, GPS, czy komputer przenośny. Ich zniszczenie bądź kradzież może poważnie zepsuć przyjemność kibicowania.

Zestaw kibica na okres 30 dni trwania Mundialu to przykładowo w Ergo Hestii koszt 375 zł (12,5 zł/dzień). Jeśli jedzie z nami "mały kibic" – cena ubezpieczenia będzie dla niego o 30% niższa*.

* wyliczenia według taryf polisy Hestia Podróże w wariancie Charter Plus

www.gu.com.pl

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *