Już 31 lipca o godz. 18.00 w Zielonej Bramie w Gdańsku będzie można podziwiać prace laureatów konkursu Artystyczna Podróż Hestii, zorganizowanego przez sopockiego ubezpieczyciela. Wernisaż rozpocznie wystawę, która potrwa od 1 do 30 sierpnia.

Podczas imprezy zostaną zaprezentowane prace laureatów Artystycznej Podróży Hestii z lat 2002–2009 oraz zwycięzców Grand Tour DKV z 2008 roku – hiszpańskiej edycji konkursu.

Ci, którzy nie dotrą do Zielonej Bramy w Gdańsku, będą mogli zobaczyć za darmo ekspozycję reprodukcji fotograficznych zwycięskich prac na sopockim Molo. A już w październiku część prac laureatów trafi za granicę. Zostaną pokazane publiczności w Hiszpanii, gdzie rozpocznie się cykl wystaw.

Artystyczna Podróż Hestii to projekt realizowany przez Ergo Hestię od 2002 roku. W konkursie wyłaniany jest najzdolniejszy student IV lub V roku ASP. Zwycięzca jedzie na miesięczne stypendium do Nowego Jorku. W ubiegłym roku konkurs został wzbogacony o współpracę z Uniwersytetem w Walencji, gdzie powołano do życia bliźniaczy konkurs. Tegoroczna 8. edycja została rozszerzona o wszystkie działające w Polsce akademie sztuk pięknych (do tej pory konkurs skierowany był do studentów gdańskiej uczelni). Tegorocznym zwycięzcą konkursu został Miłosz Wnukowski z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

www.gu.com.pl

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *