Już po raz trzynasty w centrali Ergo Hestii odbyła się akcja zbiórki krwi. Do tej pory pracownicy sopockiej Grupy oddali w sumie 140 litrów tego życiodajnego płynu.

Zbiórka krwi odbywa się zawsze w specjalnym medycznym autobusie ustawionym tuż obok siedziby centrali firmy. Krew pobierają przedstawiciele Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku.

– Cieszę się, że akcja budzi coraz większe zainteresowanie wśród pracowników Ergo Hestii – mówi Filip Nerc z Biura ds. Współpracy z Bankami, pomysłodawca i koordynator akcji. – Oznacza to, że systematycznie przełamywane są bariery, które wcześniej powstrzymywały niektóre osoby przed oddaniem krwi. Dodatkowo trwająca od kilku lat kampania z udziałem „Krewniaków” stopniowo zwiększa świadomość społeczną w zakresie krwiodawstwa.

W przyszłym roku odbędzie się już piętnasta, jubileuszowa, zbiórka krwi w Ergo Hestii.rn- Chcielibyśmy wzbogacić ją, proponując honorowym krwiodawcom wzięcie udziału w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych – dodaje Filip Nerc.

www.gu.com.pl

 

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *