Znana do tej pory w Polsce jedynie z usług bankowych belgijsko-holenderska grupa finansowa Fortis, do końca roku ma rozpocząć w naszym kraju działalność ubezpieczeniową.

Już prawie rok temu przedstawiciele grupy mówili o tym, że Fortis planuje wystartować z ubezpieczeniami. Brakowało tylko informacji, czy grupa z Beneluksu kupi którąś z działających już firm, czy powoła nowe towarzystwo. Fortis postawił na to drugie rozwiązanie. – wynika z informacji „WSJ Polska”.

Waldemar Leszczyński, rzecznik Fortis Bank Polska powiedział, że Fortis pracuje nad uruchomieniem działalności ubezpieczeniowej w Polsce. W tym momencie wszystko wskazuje na to, że będzie to towarzystwo samodzielnie stworzone przez bank. Według Leszczyńskiego ubezpieczeniowa spółka powinna ruszyć najpóźniej w czwartym kwartale tego roku. „WSJ Polska” informuje, że Fortis ubiega się o pełną licencję: chce sprzedawać zarówno polisy na życie, jak i ubezpieczenia majątkowe.

Wiadomo nieoficjalnie, że grupa z Beneluksu interesowała się kilkoma działającymi już na rynku ubezpieczycielami, jednak uznała, że szybciej będzie powołać własną firmę. Fortis chce powtórzyć pomysł BRE, który pod koniec ubiegłego roku też powołał własne towarzystwo ubezpieczeniowe.

( źródło: „Dziennik”„WSJ Polska” z 19.07.2007 r. )

www.gu.com.pl

 

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *