Z początkiem maja br. Generali T.U. S.A. uatrakcyjnia ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych Autocasco. Wprowadzane przez Generali zmiany dotyczą zarówno taryf, jak i samej konstrukcji produktu. Nowa konstrukcja AC Generali daje możliwość dowolnego kształtowania produktu w ramach 3 dostępnych dla klienta wariantów: zakresu standardowego, programu Bezpieczny Kierowca lub programu Ekonomiczny Kierowca. Upraszczając i uatrakcyjniając taryfy Generali wprowadza dodatkowe zniżki, a także zmniejsza poziom składki minimalnej.

– Nowości w naszej ofercie AC zapewnią klientom Generali zarówno korzyści finansowe, jak i wiele udogodnień w konstrukcji ubezpieczenia,. Dzięki temu kierowcy mogą wybrać najkorzystniejszą dla siebie opcję ubezpieczenia oraz sposób kalkulacji składki. Chcemy wyjść naprzeciw potrzebom naszych obecnych klientów, ale liczymy, że nowa oferta spotka się również z zainteresowaniem osób nie korzystających dotychczas z usług naszej firmy.

Mamy nadzieję, że wprowadzając dodatkowe zniżki oraz nowe funkcjonalności w AC Generali pozyskamy w ten sposób grupę nowych klientów, których zainteresuje pełna oferta ubezpieczeń komunikacyjnych – mówi Dorota Cywińska, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Komunikacyjnych Generali T.U. S.A.

Nowa tabela zniżek

Dodatkowym atutem nowego produktu Autocasco w Generali jest nowa tabela zniżek. Towarzystwo nie tylko zwiększyło do 10% premię dla stałych klientów, kontynuujących umowę ubezpieczenia AC (bez względu na to czy w ostatnim roku wystąpiła szkoda), ale także wprowadziło udogodnienia cenowe dla klientów posiadających inne polisy w Generali (zniżki nawet do 10%). Ponadto dla klientów z maksymalną zniżką z tytułu bezszkodowej jazdy i związanych z Generali od minimum 2 lat firma wprowadza możliwość zachowania prawa do 60 -proc. zniżki nawet po zgłoszeniu pierwszej szkody. Niewątpliwą zaletą tabeli Bonus Malus AC jest też możliwość uzyskania 60% zniżki już po 6 latach bezszkodowej jazdy.

– Uproszczone zapisy taryf zwiększają ich czytelność, przez co ułatwiają naszym klientom zrozumienie warunków ubezpieczenia oraz zawarcie umowy. Nasze AC staje się też bardziej elastyczne i ułatwia dostosowanie finalnej konstrukcji produktu do indywidualnych potrzeb klientów o różnym profilu – dodaje Dorota Cywińska.

Udogodnienia produktowernOd maja br. Generali T.U. S.A. zniosło tzw. zasadę najwyższego ryzyka dla stref regionalnych, co oznacza że podstawą obliczenia składki będzie miejsce rejestracji pojazdu, nie zaś wyższa ze stref regionalnych, wynikających z miejsca zameldowania właściciela pojazdu.

Dzięki modyfikacji oferty produktowej wszyscy klienci kupujący po raz pierwszy polisę AC w Generali mają zagwarantowaną ochronę ubezpieczeniową na pojazdy do 13 lat, zaś osoby kontynuujące umowę mogą ubezpieczyć nawet auta 15-letnie. Warto też podkreślić, że obecnie kradzież pojazdu nie będzie wpływała na klasę Bonus/Malus. rn rnBez względu na poziom zniżek Bonus/Malus, zniżka za przebieg będzie mogła być udzielona również na podstawie oświadczenia oraz kopii ostatniej polisy, wystawionej na dany pojazd przez inną firmę ubezpieczeniową.

Nowościami oferty AC Generali są również:rn- zmniejszenie składki minimalnej za AC z 400 do 300 z- autonomia dla sprzedawców w oddziałach w przypadku zawierania ubezpieczenia pojazdów innych niż osobowe (brak konieczności akceptacji ze strony Centrali firmy)

– wprowadzenia gwarantowanej sumy ubezpieczenia dla fabrycznie nowych samochodów. Oferta AC Generali dostępna jest dla kierowców w 3 wariantach

– w wariancie podstawowym klient zyskuje możliwość elastycznego kształtowania zakresu ubezpieczenia w zakresie wszelkiego rodzaju ryzyk jak kradzież, stłuczka itp.,

– program bezpieczny kierowca to oferta dla kierowców w wieku powyżej 35 lat, dla których ważny jest czas likwidacji ewentualnej szkody (do 14 dni – z wyłączeniem szkód kradzieżowych i całkowitych). W ramach tego programu gwarantowana jest nieredukcyjna suma ubezpieczenia po wypłacie odszkodowania,

– program Ekonomiczny Kierowca skierowany jest dla kierowców, którzy zamierzają ew. szkodę częściową rozliczyć w oparciu o kosztorysową wycenę. W programie tym nie dokonuje się potrąceń z tytułu amortyzacji części. Za zawarcie umowy w programie Ekonomiczny Kierowca klient otrzymuje zniżkę w wysokości 20%

www.gu.com.pl

 

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *