W dniu wczorajszym powołując się na informację zamieszczoną w „Gazecie Giełdy Parkiet” portal internetowy „Gazety Ubezpieczeniowej” zamieścił wiadomość o prawdopodobnej sprzedaży przez niemiecką Grupę Ubezpieczeniową INTER jej polskiej spółki życiowej. W tekście znalazła się również zaczerpnięta z publikacji źródłowej informacja, że nie wymienieni z nazwiska eksperci są zdania, że niemiecki ubezpieczyciel od dawna zastanawiał się nad wycofaniem się z działalności na polskim rynku. W dniu dzisiejszym właściciel INTER Polska przysłał do naszej redakcji komunikat na temat publikacji, na którą się powoływaliśmy.

Grupa Ubezpieczeniowa INTER stwierdza w nim, że nie zamierza wycofywać się z działalności na polskim rynku. W jej planach znajduje się rozbudowa obszarów działalności, ze szczególnym naciskiem na ubezpieczenia zdrowotne. INTER Polska zamierza stać się liderem sprzedaży w tym segmencie produktów ubezpieczeniowych. Poniżej publikujemy pełną treść komunikatu.rnrnrnKOMUNIKAT PRASOWYrn„Stanowisko w odniesieniu do notatki prasowej „Spółka majątkowa nie jest na sprzedaż?”, opublikowanej w „Gazecie Giełdy Parkiet” wydanie z dnia 9 kwietnia 2008 roku:rnNiniejszym Grupa Ubezpieczeniowa INTER w Mannheim stwierdza: INTER Polska nie zostanie sprzedana.

Przeciwnie – spółka w dalszym ciągu będzie silnie rozbudowywać rdzenne obszary swojej działalności, jakimi są ubezpieczenia zdrowotne, majątkowe oraz odpowiedzialności cywilnej, w tym w szczególności OC lekarzy. Strategia TU INTER Polska, zmierzająca do uzyskania w Polsce pozycji lidera rynku ubezpieczeń zdrowotnych, będzie konsekwentnie kontynuowana i nabierze rozpędu dzięki nowym warunkom rynkowym oraz sytuacji prawnej prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych w Polsce.rnrnrnJak pokazują stopy wzrostu, spółka potrafiła doskonale realizować swoje dotychczasowe plany w wyżej wymienionych strategicznych obszarach swojej działalności, co stanowi najlepszą podstawę dalszego pozytywnego rozwoju.rnrnrnStanowczo stwierdzamy, że wszelkie pogłoski jakoby INTER Polska miała wycofać się z polskiego rynku usług finansowych są nieprawdziwe.”

Artur Makowiecki

www.gu.com.pl

 

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *