Nowe maszyny i urządzenia, które w nocy z poniedziałku na wtorek spłonęły w pożarze zakładów mięsnych w Łysych, były ubezpieczone w Sopockim Towarzystwie Ubezpieczeń Ergo Hestia.

Jak donoszą media, może to być największa pojedyncza szkoda ubezpieczeniowa w Polsce od czasów pożaru Elektrowni Turów. Za tę szkodę sprzed 10 lat to właśnie Ergo Hestia wypłaciła najwyższe w historii polskich ubezpieczeń odszkodowanie.

Drugie pod względem wysokości odszkodowanie w dziejach – na rzecz Zakładów Elektrod Węglowych w Raciborzu (1997) – również wypłacił sopocki ubezpieczyciel.

W przypadku zakładów mięsnych w Łysych, Ergo Hestia jest jednym z kilku towarzystw ubezpieczających całe mienie. W ramach polisy sopocki ubezpieczyciel ochroną objął specjalistyczne maszyny i urządzenia produkcyjne.

 We wtorek otrzymaliśmy zgłoszenie o szkodzie i natychmiast rozpoczęliśmy szczegółową ekspertyzę. Prowadzi ją dwuosobowy zespół fachowców: biegły rzeczoznawca i likwidator centrali Ergo Hestii. W czwartek otrzymamy pierwsze dane z inspekcji – wyjaśnia Wiesław Puławski, dyrektor Biura Likwidacji Szkód Ergo Hestii.

Zakłady mięsne w Łysych, gminie pod Ostrołęką, są jednymi z najnowocześniejszych w Europie. Zatrudniają prawie 1500 pracowników i są krajowym potentatem w branży mięsnej.

www.gu.com.pl

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *