Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny szykuje narzędzie do weryfikacji zniżek. Teraz co dziesiąty kierowca kłamie. Wkrótce towarzystwa ubezpieczeniowe dostaną oręż w walce z nieuczciwymi kierowcami.

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG) w ciągu roku ma uruchomić narzędzie pozwalające na weryfikację w trybie online zniżek za bezszkodową jazdę.

Z szacunków ubezpieczycieli wynika, że 60-70 proc. kupujących polisy komunikacyjne deklaruje maksymalną, czyli 60-procentową zniżkę.

– Nie zawsze jest to jednak prawda, więc towarzystwa tracą dość duże pieniądze – mówi Wojciech Bijak, dyrektor Ośrodka Informacji UFG.

Pilotaż, w którym udział wzięli najwięksi gracze na rynku polis komunikacyjnych, pokazał, że 10 proc. klientów podaje błędne informacje o zniżkach, dzięki czemu płaci zaniżone składki. Wdrożenie systemu pozwoli towarzystwom zaoszczędzić kilka milionów złotych.

Od półtora roku UFG rozbudowuje bazę danych o wypłaconych odszkodowaniach. Pozwala ona na skuteczniejszą walkę z przestępczością ubezpieczeniową. 14,9 mln Tylu kierowców kupuje polisy komunikacyjne OC. Co dziesiąty zawyża zniżki, by płacić niższą składkę.

Puls Biznes, PIM

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *