W ciągu dwóch tygodni będzie gotowy protokół z kontroli w PZU, dotyczącej odszkodowania dla b. minister pracy Anny Kalaty – poinformował podczas poniedziałkowej konferencji prasowej rzecznik prasowy Komisji Nadzoru Finansowego Łukasz Dajnowicz.

Jak poinformowała poniedziałkowa "Gazeta Wyborcza", PZU SA, gdy prezesem firmy został Jaromir Netzel, wypłacił 1,3 mln zł odszkodowania dla małżeństwa Kalatów.rnSprawa o odszkodowanie toczyła się od 1996 r., gdy małżeństwo Kalatów uznało za niewystarczające 60 tys. zł odszkodowania za wypadek samochodowy i zwróciło się do sądu.

Jaromir Netzel został prezesem PZU SA w czerwcu 2006 r., a akceptację KNF otrzymał w grudniu 2006 r. Z siedmiorga członków Komisji za kandydaturą Netzla głosowało czworo, w tym ówczesna minister pracy Anna Kalata. Trzech członków Komisji było przeciwnych, w tym jej przewodniczący – Stanisław Kluza. Dajnowicz zwrócił uwagę, że gdyby Kalata wstrzymała się od głosu, decydowałby głos przewodniczącego.

Gazeta podała, że od stycznia 2007 r. aktami sprawy Kalatów zajmowała się centrala PZU SA i w kwietniu zarząd firmy podpisał ugodę. Sąd w związku z tym umorzył sprawę.

Wiceprzewodniczący KNF Artur Kluczny powiedział w poniedziałek, że praktyka prac KNF jest taka, iż członkowie Komisji wstrzymują się od głosu, jeśli uznają, że "ich powiązania z wnioskodawcą sprawy mogą powodować stronniczość". – Gdybym ja znajdował się w sporze – wyłączyłbym się z głosowania – dodał Kluczny.

( źródło: PAP )

www.gu.com.pl

 

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *