Nadzór bierze się za ubezpieczycieli, którzy przeciągają wypłaty świadczeń z komunikacyjnych OC – informuje „Rzeczpospolita”. Na środowym posiedzeniu KNF ukarane za to zostało HDI Asekuracja. Gazeta wyjaśnia, że w ten sposób Komisja po raz pierwszy skorzystała z przysługującego jej od ponad roku prawa do karania towarzystw za opóźnianie wypłaty odszkodowania z polis OC. Postępowanie jest prowadzone przeciwko jeszcze ośmiu innym towarzystwom.

Łukasz Dajnowicz, rzecznik Komisji Nadzoru Finansowego mówi gazecie, że Komisja zgromadziła ponad 200 spraw, w których stwierdzone jest opóźnienie wypłaty z OC komunikacyjnego. Rzecznik nie zdradza jednak nazw firm, które, podobnie jak HDI Asekuracja mogą zostać ukarane.

Ta ostatnia w pełni zgadza się z werdyktem KNF. Stanisław Godlewski, prezes HDI Asekuracja mówi „Rzeczpospolitej”, że przy wypłacaniu ponad 116 tysięcy szkód rocznie (tyle wypłaca ten ubezpieczyciel) może zdarzyć się pojedyncze opóźnienie. Zapewnia, że zostały wyciągnięte konsekwencje wobec osób odpowiedzialnych za naruszenia przepisów.

(źródło: „Rzeczpospolita” z 13.02.09, „Przełomowa decyzja nadzoru finansowego”, autor artykułu: Aleksandra Biały)

www.gu.com.pl

 

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *