Niższe o 30 proc. zyski towarzystw w 2008r. były w głównej mierze efektem niższych przychodów z działalności lokacyjnej – informuje „Gazeta Prawna”-forsal.pl

Gazeta wyliczyła, że ubiegłoroczne zyski ubezpieczycieli wyniosły 3,7 mld zł (wobec 5,3 mld zł w 2007r.). Na tegoroczny rezultat najbardziej wpłynął niższy zysk Grupy PZU (2,34 mld zł wobec 3,6 mld zł rok wcześniej). Lider rynku, podobnie jak spółki z działu II, tłumaczył spadek zarobków rocznych niższymi dochodami z lokat. „GP” zauważa, że w przypadku niektórych towarzystw spadek dochodów był efektem inwestycji w nowe spółki (CU, Allianz).

Mniejsze zyski przypadły również w udziale ubezpieczycielom życiowym. „Gazeta Prawna” tłumaczy, że dla części z nich problemy mogą spowodować spadające stopy procentowe. Z kolei rezygnacja z polis lokacyjnych nie powinna mieć większego wpływu. Powód? Niska rentowność tych produktów.

(źródło: „Gazeta Prawna”-forsal.pl z 12.03.09, „O 30 proc. spadły zyski ubezpieczycieli”, autor artykułu: Marcin Jaworski)

www.gu.com.pl

 

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *