23 lipca br., Powszechne Towarzystwo Emerytalne Ergo Hestia zmieniło nazwę.Od tej pory będzie nazywać się Aegon Powszechne Towarzystwo Emerytalne, a Otwarty Fundusz Emerytalny Ergo Hestia zmienia nazwę na Aegon Otwarty Fundusz Emerytalny.

– Zmiana nazwy PTE i zarządzanego przez nie OFE symbolicznie rozpoczyna nowy etap rozwoju Grupy AEGON w Polsce. Do tej pory mogliśmy oferować produkty ubezpieczeniowe, teraz również emerytalne. – stwierdził Michał Biedzki, prezes Grupy AEGON w Polsce. – W kolejnym etapie chcielibyśmy wzmocnić naszą pozycję na rynku drugofilarowym poprzez połączenie AEGON Otwartego Funduszu Emerytalnego z OFE Skarbiec Emerytura. Odpowiednia umowa z BRE Bankiem, właścicielem PTE Skarbiec Emerytura S.A. została zawarta w czerwcu.

Zmiana właściciela i nazwy towarzystwa oraz funduszu nie mają wpływu na ich działalność, a zwłaszcza na warunki członkostwa w AEGON OFE i nie powodują potrzeby podpisywania przez członków funduszu nowych umów, ani też jakichkolwiek innych dokumentów.

www.gu.com.pl

 

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *