27 proc. Polaków posiada ubezpieczenie assistance, a co czwarty badany z tej grupy faktycznie dotychczas korzystał z tej pomocy – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Europ Assistance.

Najczęściej beneficjentami usług assistance są osoby pomiędzy 18. a 35. rokiem życia (ponad 58 proc.), mieszkające w dużych i średnich miastach.

Polacy najczęściej doceniają w praktyce assistance komunikacyjne. Z tego typu usług korzystało do tej pory blisko 83 proc. W porównaniu z ubiegłorocznym badaniem oznacza to wzrost o 10 punktów procentowych. Ankietowani korzystali również z pomocy medycznej (blisko 17 proc.), pomocy domowej, np. hydraulika czy elektryka (8 proc.), assistance w podróży (5 proc.). Najchętniej respondenci za dodatkową opłatą kupiliby assistance medyczne, samochodowe i turystyczne.

"Tegoroczne wyniki naszego badania dotyczące assistance wskazują na stale rosnącą popularność tego ubezpieczenia. W porównaniu do roku ubiegłego Polacy częściej wykazywali się wiedzą na ten posiadanego ubezpieczenia assistance i produktów, w połączeniu z którymi takie ubezpieczenie otrzymali.” – podsumowuje Ryszard Grzelak, prezes zarządu Europ Assistance.

Drugie ogólnopolskie badanie świadomości assistance zostało zrealizowane w marcu br. na reprezentatywnej grupie ponad 2000 respondentów. Badanie, na zlecenie Europ Assistance, przeprowadziło ARC Rynek i Opinia.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *