czwartek, 29 marzec 2007r

Jeżeli wykupiliśmy ubezpieczenie komunikacyjne za pośrednictwem internetu, lepiej nie korzystajmy z ubezpieczonego pojazdu, dopóki nie otrzymamy od ubezpieczyciela potwierdzenia wykupu polisy.

Jeżeli policjanci podczas kontroli zakwestionują potwierdzenie zawarcia polisy OC wydrukowane z prywatnego komputera, samochód znajdzie się na policyjnym parkingu a kierujący zostanie ukarany mandatem.

Pod koniec ubiegłego roku policja skierowała się z prośbą o wytyczne do Ministerstwa Finansów, w jaki sposób mają być traktowane takie dokumenty, gdyż zdaniem policji można je łatwo podrobić. MF odpowiedziało, że takie wydruki mogą być honorowane tylko, gdy mają pieczątkę i podpis pracownika firmy ubezpieczeniowej. Zgodnie z rozporządzeniem MF w sprawie rodzaju i zakresu dokumentu potwierdzającego spełnienie obowiązku zawarcia umowy ubezpieczenia obowiązkowego (DzU z 2003 r., nr 211, poz. 2064) takie potwierdzenie może być wystawione wyłącznie przez firmę ubezpieczeniową.

Najlepszym sposobem na uniknięcie kłopotów jest zawarcie umowy ubezpieczenia z takim wyprzedzeniem, aby ubezpieczyciel zdążył na czas przysłać polisę.

Źródło: „Rzeczpospolita”

www.gu.com.pl

 

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *