Istnieje szansa, że już niedługo zniknie problem tzw. podwójnego OC. Ministerstwo Finansów kończy bowiem prace nad projektem nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, dzięki której likwidacji ma ulec przepis o automatycznym przedłużeniu OC w przypadku zmiany właściciela samochodu. – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Na podstawie wyjaśnień uzyskanych z resortu finansów gazeta wyjaśnia, że po zakupie auta polisa będzie ważna do końca okresu obowiązywania umowy, jeśli nabywca nie wypowie jej w ciągu 30 dni. Jednak jeśli będzie z niej korzystał, a nie wypowie jej w określonym czasie, to nie zawiąże się nowa umowa na kolejne 12 miesięcy.

„DGP” pisze również, że pozostać ma przepis o odnawialności ubezpieczenia, jeżeli auto pozostaje w rękach tego samego właściciela, ale w przypadku wypowiedzenia umowy za datę jego złożenia będzie przyjmowana data stempla pocztowego.

Więcej na ten temat w „Dzienniku Gazecie Prawnej”, w artykule Marcina Jaworskiego zatytułowanym „Będzie łatwiej uniknąć płacenia składek za dwie polisy OC komunikacyjnego”, pod adresem:http://forsal.pl/artykuly/394856,bedzie_latwiej_uniknac_placenia_skladek_za_dwie_polisy_oc_komunikacyjnego.htl

www.gu.com.pl

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *