W wyniku proponowanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości zmian w kodeksie postępowania karnego, sąd albo już prokurator (na etapie postępowania przygotowawczego) mógłby zobowiązać ubezpieczyciela do szybkiej wypłaty zaliczki na poczet odszkodowania. Zakłady ubezpieczeń podkreślają jednak, że nowelizacja ma braki – informuje „Rzeczpospolita”.

Gazeta pisze, że według przygotowywanej przez resort sprawiedliwości noweli, osoby, które ucierpiały w wypadku drogowym będą mogły liczyć na wypłatę zaliczki już po tygodniu. Warunek: zebrane w sprawie dowody będą wskazywać na duże prawdopodobieństwo, że sprawca jest winien tragedii. Przedstawiciele instytucji rynku ubezpieczeniowego wskazują jednak, że w szczególnych sytuacjach (np. klęski żywiołowe) szybkie zaliczki bez formalności już funkcjonują w praktyce ubezpieczycieli. Ich zdaniem, problem nie leży w dotychczasowych regulacjach prawnych, a w tym, że nie wszystkie towarzystwa je stosują.

Więcej na ten temat w „Rzeczpospolitej”, w artykule Agaty Łukaszewicz zatytułowanym „Ekspresowa gotówka na ciężkie chwile”, pod adresem:rnhttp://www.rp.pl/artykul/419255_Ekspresowa_gotowka_dla_ofiar_wypadkow_drogowych.html

www.gu.com.pl

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *