Jak donosi "Rzczeczpospolita", w połowie roku PZU rozpocznie sprzedaż polis przez Internet i telefon. Największa polska firma ubezpieczeniowa dołączy do konkurencji z dwuletnim opóźnieniem. Zapowiedziała też podwyżkę składki OC.

"- Chcemy odpalić bezpośrednią sprzedaż polis komunikacyjnych w połowie roku – mówi Witold Jaworski, członek zarządu towarzystwa. Ten sposób oferowania polis robi karierę wśród konkurentów ubezpieczyciela. W minionym roku pięciu z nich rozpoczęło sprzedaż przez telefon i Internet. W ten sposób sprzedawanych jest ponad dwa procent polis.

"Ubezpieczyciel miał gotowy projekt sprzedaży direct już dwa lata temu. Zarząd Jaromira Netzla nie zdecydował się jednak na jego wdrożenie.", pisze dziennik.

"Zarząd PZU zapowiada też podwyżki cen OC wskutek wprowadzenia tzw. podatku Religi, który jest dużym obciążeniem dla zysku firmy. Za ubiegły rok PZU przekazał do NFZ w związku z tym 10 mln złotych (podatek obowiązuje od jesieni). W tym roku ma to już być 240 mln złotych", czytamy dalej. rnrnObecnie Polacy kupują najwięcej polis przez agentów. W ciągu ostatniego roku pojawiło się jednak kilka firm, które rozpoczęły sprzedaż w systemie direct – przez telefon i Internet. Ofertę taką wprowadziły Axa, Allianz, BRE, Liberty i CU. Specjaliści przewidują, że nowych konkurentów będzie wkrótce dużo więcej.

Źródło: http://www.rp.pl

 

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *