Rafał Stankiewicz, członek zarządu PZU SA w rozmowie z „Parkietem” zapowiedział, że towarzystwo w I kwartale przyszłego roku wdroży nowe rozwiązanie biznesowe dotyczące komunikacyjnego assistance.

Członek zarządu lidera polskiego rynku majątkowego nie podał jednak żadnych szczegółów. Gazeta przypomina, że pewnym jest tylko to, iż w pierwszej połowie tego roku zarząd PZU SA rozważał zakup własnej floty pojazdów holowniczych bądź zakup spółki PZM Auto-Tour. Powołano nawet pod koniec czerwca zespół ekspertów, którzy mieli zdecydować o kierunku rozwoju usług assistance.

„Parkiet” dowiedział się nieoficjalnie , że po dokonaniu due diligence w firmie Auto-Tour władze ubezpieczyciela zrezygnowały z akwizycji.

W takiej sytuacji prawdopodobnym, zdaniem gazety, rozwiązaniem jest budowa własnej floty przez PZU SA. Eksperci oszacowali, że tego typu projekt wymaga od towarzystwa posiadania ok. 1000 holowników. To z kolei wiąże się z kosztem w granicach ok. 150 mln zł (100-200 tys. zł za jeden holownik).

(źródło: „Parkiet” z 5.12.08, autor artykułu: Piotr Rosik)

www.gu.com.pl

 

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *