W ramach działań mających na celu zapobieganie wypadkom wśród młodych ludzi, PZU SA przekazał na rzecz Stowarzyszenia Siemacha 250 tys. zł. Środki zostaną przeznaczone na realizację programu prewencyjnego dla dzieci i młodzieży. W ramach projektu Stowarzyszenie Siemacha przeprowadzi zajęcia i warsztaty poświęcone zachowaniu bezpieczeństwa na drodze, w szkole oraz w domu.

Środki przekazane przez PZU SA zostaną przeznaczone na sfinansowanie wyjazdów dla wychowanków Siemachy do Młodzieżowego Ośrodka Rozwoju Społecznego DEMOS w Odporyszowie oraz całoroczny kurs nauki jazdy konnej.

– W ramach działań edukacyjnych zaplanowano – między innymi – wprowadzenie do kanonu zajęć stałej ścieżki prewencyjnej. Tematyka zajęć skoncentrowana będzie na różnych aspektach zachowania bezpieczeństwa na drodze, w szkole, w domu, podczas uprawiania sportów, turystyki, zabawy w wodzie i w wielu innych sytuacjach. Prelekcje będą miały charakter praktyczny – powiedział Jarosław Skalik, dyrektor Oddziału Regionalnego PZU SA w Krakowie.

– Po wstępie teoretycznym dzieci będą uczestniczyć w ćwiczeniach praktycznych organizowanych w różnych formach, w tym na przykład scenek sytuacyjnych i zabaw zadaniowych, w których utrwalane zostaną schematy postępowania w konkretnych sytuacjach. Podczas realizacji warsztatów zakłada się dostosowanie ich poziomu do grupy wiekowej uczestników wyjazdu. – dodał ks. Andrzej Augustyński CM, dyrektor Generalny Stowarzyszenia Siemacha.

Tematyka prowadzonych zajęć będzie obejmować takie – miedzy innymi – zagadnienia, jak: zasady poruszania się na drodze, bezpieczna jazda rowerem, prawidłowe warunki nauki, rozpoznanie nietypowej sytuacji, umiejętność współpracy w sytuacjach kryzysowych, rola lidera w sytuacji zagrożenia, zasady bezpiecznego korzystania z internetu, podstawowy kurs udzielania pierwszej pomocy, reguły związane z pobytem w górach, nad wodą, itp.

www.gu.com.pl

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *